Zabezpiecz swój komputer

Urzadzenia mobilne umożliwiają kontakt ze światem niemal w każdym miejscu. Trzeba jednak pamiętać, że każdy sprzęt elektroniczny jest bardzo czuły na uderzenia, czy wstrząsy. Właśnie dlatego do ich przenoszenia niezbędne są etui, czy specjalne torby, które eliminują ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie laptopa, ponieważ znajduje się w nim wiele czułych komponentów.
Torba komputerowa nie zawsze jest torbą w dosłownym tego znaczeniu, ale tak właśnie określa się większość sposobów na przenoszenie sprzętu. Jakie zatem możliwości mamy do wyboru?

Standardowe

Najczęściej takie modele mają bardzo prostą budowę. Podstawowa funkcja to oczywiście bezpieczne przetransportowanie laptopa z jednego miejsca w drugie. Zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe kieszenie, których ilość zależy od producenta. Posiadają wszytą gąbkę, dzięki czemu ochraniają sprzęt. Im grubsza jest gąbka, tym cięższa jest torba. Takie modele będą wystarczające dla np. uczniów, studentów, lekarzy i innych pracowników, którzy muszą nosić ze sobą laptopa.

Prosta torba komputerowa to obecnie najpopularniejszy wariant wśród użytkowników. Ze względu na swoją funkcjonalność, ale przede wszystkim przez stosunkowo niską cenę, która rozpoczyna się już od 30 zł. Nie rzucają się w oczy i mają raczej przeciętny wygląd, a jeżeli ktoś szuka czegoś bardziej wyrafinowanego, powinien kupić elegancką torbę.

Eleganckie

Eleganckie torby komputerowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które na co dzień noszą oficjalne stroje, np. prawnicy, managerowie, biznesmeni etc. Bardzo często wykonywane są prawdziwej skóry i posiadają zdobienia, przez co stanowią efektowne dopełnienie garderoby. Zamykane są na metalowe zatrzaski, często rzeźbione. Mają również dodatkowe przegródki, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić mniejszą torbę na dokumenty.

Odporne

Jeżeli komputer jest często transportowany w trudnych warunkach lub zamierzamy odbyć dłuższą podróż, wówczas najlepszym wyborem będzie torba komputerowa, która jest na to odporna. Takie modele mają dodatkowe zabezpieczenia, bardzo często wykazują większą wodoodporność, a także są nieczułe na uszkodzenia mechaniczne. W pierwszych stosuje się po prostu materiał, który nie wchłania wody, a w drugim obudowy tworzy się z metalu lub włókna węglowego. Bardzo często mają również zapięcia, które utrudniają dostanie się do środka osobom postronnym. Bardzo często wykorzystywane są w zawodach, które wymagają przechowywania na sprzęcie poufnych informacji lub w zawodach niebezpiecznych, np. w ratownictwie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ