Każdy kto planuje uruchomić własny blog tematyczny musi bardzo mocno zastanowić się nad tym, czy chce skorzystać z darmowych rozwiązań, czy też zainwestować w porządny hosting i unikalną domenę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Bezpłatne blogi

Pod nazwą „darmowe blogi” kryją się tak naprawdę wszystkie te serwisy, które oferują założenie bloga bez ponoszenia żadnych kosztów. Koncepcja darmowych blogów jest bardzo dobra i przyświeca jej niesłychanie szczytny cel. W praktyce sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. W dzisiejszych czasach darmowe blogi tematyczne wykorzystywane są głównie przez pozycjonerów do budowania swoich zaplecz. Na naszym rynku jest bardzo wiele śmieciowych blogów tematycznych, które nie są przeznaczone dla użytkowników, a jedynie dla robotów Google. Zaplecza blogowo-pozycjonerskie są prawdziwą plagą i na szczęście zdecydowana większość serwisów z bezpłatnymi blogami stara się z nimi walczyć. Minusem darmowych blogów jest także ich jakość. W Internecie można spotkać bardzo wiele porzuconych blogów, które od wielu miesięcy nie są moderowane i zaśmiecają tylko Internet. Tak naprawdę istnieje bardzo niewiele dobrych blogów, które założone są na bezpłatnych serwisach.

Własny hosting

Najważniejszą zaletą własnego hostingu jest oczywiście to, że posiadamy własną unikalną domenę, która jest przez nas promowana. Własną domenę można w dowolny sposób zarządzać, a co najważniejsze można ją również odsprzedać w rozsądnej cenie. W przypadku darmowych blogów niestety nie posiadamy własnej domeny, a co najgorsze może zdarzyć się także taka sytuacja, że serwis który oferuje nam darmowy blog po prostu nam go odłączy. Inwestując we własny hosting możemy postawić dowolny blog jaki nam się tylko podoba. W przypadku darmowych serwisów będziemy mogli skorzystać zazwyczaj z darmowych szablonów, bez możliwości wprowadzania żadnych większych zmian w kodzie. Jest to ogromna przeszkoda zwłaszcza dla tych osób, które planują uruchomić naprawdę porządny blog z tzw. wyższej półki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ