Bogactwo produktów wśród słuchawek przeznaczonych dla graczy komputerowych sprawia, że wybór tego najlepszego produktu stał się w pewnym sensie skomplikowany. Kiedy jednak wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie parametry są najistotniejsze kwestia zakupu staję się dużo prostsza.

Szczególną uwagę przy wyborze słuchawek powinniśmy zwrócić między innymi na pasmo przenoszenia. Im wyższy jest ten parametr tym lepszej jakości jest urządzenie. Warto też wziąć pod uwagę wagę urządzenia. Jeśli słuchawki będą zbyt ciężkie to dłuższe ich używanie będzie skutkować dyskomfortem. Nie zapomnijmy też o długości kabla. Jeśli kabel będzie zbyt krótki to będzie nam trudno dostosować swoją pozycję przy korzystaniu z komputera. Jeżeli okażę się zbyt długi będzie uciążliwy w przechowywaniu. Pewnym rozwiązaniem są słuchawki bezprzewodowe ale są one niestety dużo droższe. Dobrym rozwiązaniem, które przydaję się podczas grania jest zintegrowany mikrofon, który jest wymogiem przy niektórych typach gier.

Słuchawki dzielimy na otwarte, półotwarte, jak choćby Razer Kraken Pro lub zamknięte. Słuchawki otwarte nie męczą uszu, gdyż jest ono dobrze wentylowane. Niestety nie za bardzo nadają się do użytku w pomieszczeniach głośnych. Używając tego typu słuchawek ryzykujemy, że zarówno my będziemy słyszeli odgłosy pochodzące z zewnątrz, jak i inni mogą słyszeć odgłosy gry. Nieco lepiej izolują gracza od otoczenia słuchawki typu półotwartego. One również nie męczą ucha, pozwalając na delikatną wentylacje i charakteryzują się stosunkowo dobrym balansem dźwięków. Pełną izolacje zapewnią nam jedynie słuchawki zamknięte. Używając ich nie będziemy słyszeć dźwięków pochodzących z zewnątrz, a i osoby postronne nie usłyszą żadnych sygnałów gry. Niestety ten model urządzenia bardzo szybko męczy uszy, zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu. Jeżeli korzystamy z nich bardzo często i bardzo długo to mogą przyczynić się do uszczerbków na zdrowiu.

Wybierając słuchawki warto wziąć pod uwagę to aby były one jak najbardziej uniwersalne. Czyli nadawały się też do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Kupowanie oddzielnego sprzętu do każdej czynności jest nie tylko drogie ale zwyczajnie niewygodne. Podsumowując dobre słuchawki to takie w których czujemy się komfortowo i najlepiej pasują do typu gier w których gustujemy. Musimy pamiętać, że będziemy w nich spędzać czasami długie godziny i jeśli gra ma być przyjemnością i frajdą to nie słuchawki nie mogą nas uciskać, męczyć czy tworzyć jakiegokolwiek dyskomfortu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ