Nowoczesna technologia już dawno temu zawitała do hotelu, nie tylko ułatwiając pobyt gościom, ale również usprawniając komunikację z obsługą i budowanie przekazu marketingowego. Warto tutaj bliżej przedstawić system Digital Signage, który może spełniać różne funkcje.

System Digital Signage to najczęściej ekrany (czasami wielkoformatowe), niekiedy aplikacje, które połączone są z serwerem. Dzięki temu z jednego miejsca można sterować wieloma urządzeniami i przekazywać przygotowany wcześniej komunikat. Mało tego, przekaz można błyskawicznie zmieniać, dostosowując go do aktualnej sytuacji i do potrzeb. Na rynku można już znaleźć zaawansowane systemy Digital Signage (na przykład iLumioApp, którego ofertę możecie znaleźć pod adresem http://ilumioapp.pl/ilumio-smart-digital-signage/), które coraz częściej umożliwiają również interakcję z klientem (ekrany dotykowe).

Digital Signage nie tylko w służbie marketingu

Systemy Digital Signage mają bardzo szerokie zastosowanie w hotelu. Na interaktywnych ekranach można wyświetlać przekaz w zróżnicowanej formie. Obok zwykłego tekstu bardzo popularne są na przykład informacje graficzne, zdjęcia, animacje, a nawet materiały filmowe. Oto kilka przykładów, w jaki sposób można budować działania marketingowe za pomocą Digital Signage.

Przede wszystkim taki system to doskonały sposób na przedstawienie oferty hotelu. Już w holu można nie tylko powitać gości, ale również przekazać im najważniejsze informacje na temat pobytu, jak doba hotelowa, godziny otwarcia restauracji, basenu, dostęp do zaplecza konferencyjnego, a nawet odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Najlepsze jest to, że system można wyposażyć w zdolność rozpoznawania twarzy i czujniki ruchu. Wtedy przekaz będzie w pełni spersonalizowany, a informacje będą się wyświetlały w zależności od zachowania klienta.

System Digital Signage można doskonale wykorzystać nie tylko do informowania o lokalnych imprezach, atrakcjach czy o rozkładzie jazdy pociągów, ale także do zachęcenia, aby odwiedzać hotelową restaurację, basen, SPA itp. Właściwie w każdym miejscu hotelu można zamontować ekran, wyświetlając na nim odpowiednio dostosowany przekaz. To sprawia, że systemy Digital Signage są naprawdę uniwersalne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ