Jak dbać o firmową dokumentację?

Archiwizacja dokumentacji to obowiązek każdego przedsiębiorstwa. Ważne i poufne firmowe dane powinny być zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. Jak dbać o firmową dokumentację?

Które firmowe dane należy archiwizować?

Archiwizacja dokumentacji to obowiązek każdego przedsiębiorstwa. Firmowe akta powinny być przechowywane w szafach pancernych lub w pomieszczeniach wyposażonych w system alarmowy. Które dane powinno się przechowywać? Archiwizacja dotyczy między innymi takich dokumentów jak rejestry VAT, dokumenty inwentaryzacyjne, sprawozdania finansowe oraz ewidencje i dowody księgowe.

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Jak dbać o firmową dokumentację? Jednym z podstawowych rozwiązań, które przyspiesza pracę związaną z dokumentacją, jest elektroniczny obieg dokumentów oraz system przechowywania dokumentacji. Digitalizacja usług oraz procesów towarzyszy nam obecnie na każdym kroku. Archiwizacja i sporządzanie elektronicznych kopii ważnych dokumentów (w postaci danych zapisanych w chmurze) to rozwiązanie, które nie zwiększa poziom bezpieczeństwa, ale i także efektywność pracowników.

Warto wdrożyć w swoim biznesie najnowsze rozwiązania, a takim właśnie są systemy ERP. To wielozadaniowe oprogramowanie biznesowe, które pozwala sprawnie nadzorować wiele różnych obszarów firmy. Dzięki systemom ERP można zintegrować ze sobą magazyn i dział sprzedaży, kontrolować transakcje, wystawiać i archiwizować dokumenty finansowe, a także nawiązywać kontakty z kontrahentami. Systemy ERP są wielomodułowe i ciągle się rozwijają, co oznacza, że można je dopasować praktycznie do każdego rodzaju działalności biznesowej!

Jak wdrożyć system ERP w firmie?

Jak wdrożyć ERP w firmie? Wiele zależy od rodzaju działalności i potrzeb firmy. Wielomodułowy system można skonfigurować i skonstruować tak, by posiadał tylko te funkcje, które najbardziej przydadzą się w codziennej pracy w Twoim przedsiębiorstwie. Jednym z topowych rozwiązań na rynku systemów ERP jest oprogramowanie WAPRO. To w pełni funkcjonalne, rozbudowane, ale i przejrzyste narzędzie do kompleksowego zarządzania firmą. Program jest dostępny w kilku wariantach, umożliwia na przykład zainstalowanie narzędzi, które będą wspierały zarządzanie sprzedażą i magazynem oraz procesy związane z księgowością i finansami. WAPRO ERP to realna oszczędność dla firmy, ponieważ pozwala na zautomatyzowanie większości działań w pracy i stanowi nieocenione wsparcie dla wszystkich pracowników w firmie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ