Telewizja online pozwala na obejrzenie ulubionych programów telewizyjnych lub transmisji, bez konieczności korzystania w tym celu z telewizora. Jak można uruchomić TV w internecie na urządzeniu mobilnym? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach.

Aktywne połączenie internetowe i odpowiednia przepustowość łącza

Telewizja online wymaga aktywnego łącza. W laptopie zwykle karta sieciowa wykrywa połączenia automatycznie, natomiast na tablecie lub w smartfonie trzeba je aktywować w ustawieniach. Jeśli chodzi  o przepustowość łącza, do oglądania telewizji w internecie wymagane jest takie, które pozwala na osiągnięcie tempa pobierania danych co najmniej 2 Mbps. To niezbędne minimum. Oczywiście w przypadku chęci oglądania kanałów telewizyjnych wyższej jakości, konieczne jest nieco szybsze łącze. Pozwala ono na zwiększenie szczegółowości i płynności wyświetlania obrazu.

Strona internetowa lub aplikacja do uruchomienia telewizji online

Do uruchomienia TV w internecie wymagane jest zainstalowanie specjalnej aplikacji (w przypadku smartfona bądź tabletu) lub też skorzystanie ze strony internetowej podanej przez operatora. Wystarczy wówczas wprowadzić swoje dane do logowania, a następnie wybrać z menu określony kanał telewizyjny, by móc już po kilkunastu sekundach cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie. Telewizja online może być także nagrywana. Takie rozwiązanie oferuje m.in. popularny operator INEA. Po oznaczeniu odpowiedniego programu nagrywa się on i możliwe jest jego odtworzenie w dogodnym momencie, przy większej ilości czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ