Jeszcze kilkanaście lat temu tworzenie stron internetowych opierało się na prostym kodzie HTML, zaś same strony WWW były niejako wyłącznie firmowymi wizytówkami. Dzisiaj świat poszedł znacznie do przodu, a informacje dostępne na na stronach WWW są często podstawowymi i pierwszymi informacjami wyrabiającymi opinię o danym produkcie lub usłudze.

Dobra strona WWW

Jak w dobie rozwijającego się Internetu i coraz większej jego roli w codziennym życiu sprawić, aby Internauci korzystali z naszej strony WWW i za jej pośrednictwem dokonywali zakupów produktów lub zlecali nam świadczenie usług? Podstawą powinna być przede wszystkim estetyczna i dobrze funkcjonująca strona internetowa. Mowa tutaj nie tylko o braku jakichkolwiek błędów, ale również o warstwie merytorycznej prezentowanych treści oraz kompozycji i układzie dopasowanym do przyzwyczajeń większości użytkowników Internetu. Co warto zatem wiedzieć o tworzeniu stron internetowych? Czy tworzenie stron WWW rzeczywiście warto zlecać fachowcom?

Agencje funkcjonujące na rynku tworzenia stron WWW

Już w tym miejscu warto wyraźnie podkreślić, że na rynku funkcjonuje bardzo wiele agencji zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Decydując się jednak na skorzystanie z ich usług warto bardzo dokładnie przestudiować umowę, aby uzyskać pewność, jaki jest jej zakres i jakie rzeczywiste usługi zlecamy. Bardzo wiele firm ogranicza swoją pracę wyłącznie do stworzenia szablonu graficznego – bez jego wdrożenia na stronę czy nie przewiduje odpowiedniego przeszkolenia w zakresie obsługi wdrożonego CMS.

Gotowy CMS czy CMS dedykowany?

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów przygotowania profesjonalnej strony i świadczenia usług za jej pośrednictwem jest wykorzystanie jednego z gotowych systemów zarządzania treścią. Co prawda nie będą one posiadały takiej funkcjonalności jak dedykowane strony tworzone od podstaw, jednak można je w większości przypadków rozbudować o dodatkowe moduły. Co jednak istotne, wiele z gotowych systemów zarządzania treścią jest doskonale przygotowanych do pełnienia określonych funkcji, jak chociażby prowadzenie sklepu internetowego czy oferowanie możliwości zapisania się do newslettera dla użytkowników zainteresowanych konkretną treścią.

Tworzenie stron WWW tylko w profesjonalny sposób
Podsumowując, jeżeli decydujemy się na stworzenie własnej strony WWW, która ma promować konkretny produkt lub usługę, to warto zrobić to w sposób profesjonalny, który rzeczywiście będzie mógł przełożyć się na ilość zleceń dla naszej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ