Planując zakup laptopa bierzemy pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście cena i to, co możemy za nią otrzymać. Jeżeli chcesz kupić tani laptop o wysokich parametrach mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Dobry sprzęt wymagający naprawy

Jeżeli znasz się na laptopach a chcesz kupić bardzo dobry sprzęt w naprawdę atrakcyjnej cenie rozważ zakup uszkodzonego sprzętu. Brzmi to dość groźnie, choć tak naprawdę wcale takie nie jest. Uszkodzenie może mieć bowiem różny zakres. Do najczęstszych należy uszkodzony monitor czy wyrobione wejście USB. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z dużo poważniejszą usterką. W przypadku pęknięcia monitora lepiej wybierać takie modele, które możemy obejrzeć osobiście. Nie wiadomo bowiem z jakiego powodu doszło do tak poważnej usterki oraz czy nie ma innych ukrytych wad. Nie ma co ukrywać, że na zakup uszkodzonego komputera powinny decydować się jedynie osoby, które po pierwsze będą umieć samodzielnie go naprawić a po drugie mogą sprawdzić, czy rzeczywiście zakres prac obejmuje tylko czynności i elementy wymienione przez sprzedawcę. Tylko w takim wypadku ma to sens i jest rzeczywiście opłacalne.

Laptop używany, czyli jaki?

Rozważając zakup używanego sprzętu przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie od kogo chcemy go kupić. Laptop inaczej będzie użytkowany w firmie, przez nastolatka czy osobę starszą. W niektórych przypadkach zakup używanego komputera wcale nie musimy się wiązać z koniecznością naprawy czy wymiany poszczególnych elementów. Na rynku znajdziemy mnóstwo 100% sprawnych modeli, które sprzedawane są w atrakcyjnej cenie głównie ze względu na fakt, że jest to produkt używany. Prawda jest bowiem taka, że w kupując tanie laptopy jest dużo niewiadomych. W związku z tym cena powinna być naprawdę bardzo atrakcyjna, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. Ryzyko, z jakim się wiąże zakup używanego sprzętu jest szczególnie istotne dla osób, które są laikami w tej kwestii i jeżeli napotkają na uszkodzony model nie będą w stanie samodzielnie go naprawić. Z kolei osoby, które potrafią sprawdzić kupowany laptop chętnie korzystają z tego rodzaju ofert, aby nabyć sprawny komputer za naprawdę niewielkie pieniądze.

Tanie laptopy z bogatym wyposażeniem

Najbardziej atrakcyjne na rynku są tanie laptopy z bogatym wyposażeniem. W przypadku tego rodzaju ofert musimy jednak zachować ogromną ostrożność szczególnie w stosunku do niezwykle tanich modeli. Wynika to głównie z faktu, że mogą one posiadać ukryte wady, których naprawa bywa bardzo kosztowna. Jednym z bezpieczniejszych zakupów jest wybór laptopów po leasingowych. Modele te użytkowane są głównie w firmach i bardzo często pracownik ponosi odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia, dlatego w sposób wyjątkowy dba o posiadany komputer. Sprzęt wybierany do przedsiębiorstw bardzo często ma wysokie parametry, aby zawsze zapewnił bezawaryjną pracę – jest to szczególnie istotne choćby podczas spotkań biznesowych. Wszystko to powoduje, że laptopy po leasingowe są jednymi z najchętniej wybieranych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ