Rynek przenośnego audio w ciągu ostatnich kilku lat rozwinął się bardzo dynamicznie. Wynika to nie tylko z faktu, iż obecnie niemal każdy telefon umożliwia nam słuchanie muzyki w formacie mp3, ale również coraz częściej mamy możliwość korzystania z aplikacji streamingujących muzykę.

Jakie słuchawki sprawdzą się najlepiej w mieście i podczas uprawiania sportu, a jednocześnie nie będą zajmowały zbyt wiele miejsce a kieszeni lub torebce i dadzą nam możliwość sięgnięcia po nie w każdym czasie? Oczywiście słuchawki douszne! Co warto o nich wiedzieć? Czym warto kierować się przy zakupie tego typu słuchawek?

Dobór słuchawek dousznych

Podstawą doboru słuchawek dousznych powinno być wcześniejsze określenie ich potencjalnego wykorzystania. Pomimo tego, że niemal wszystkie słuchawki douszne sprawdzą się w każdych warunkach, to w ofercie wielu producentów znajdziemy słuchawki dedykowane np. dla biegaczy czy rowerzystów. Charakteryzują się one przeważnie dodatkowym sposobem mocowania na głowie czy też zausznikami, a tym samym gwarantują nam to, że podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej, wciąż będą pozostawały na głowie. Nie ma przecież nic gorszego niż spadające z głowy słuchawki!

Dźwięk czy wygląd?

Czasy, kiedy to musieliśmy wybierać pomiędzy wyglądem słuchawek, a jakością zastosowanych przetworników, a tym samym jakością oferowanego dźwięku, już dawno odeszły w niepamięć. Konkurencja na rynku słuchawek dousznych jest obecnie tak duża, że z pewnością znajdziemy model dopasowany do naszego poczucia estetyki, który jednocześnie zagwarantuje nam najlepszą jakość dźwięku.

Rozmiar słuchawek

Nie bez znaczenia przy zakupie słuchawek dousznych powinien być ich rozmiar – pomimo tego, że niemal wszyscy producenci oferują dzisiaj słuchawki douszne z wymiennymi gumkami (dostarczanymi w zestawie w różnych rozmiarach), to wciąż zdarzają się przypadki, że tego typu akcesoria nie są w ogóle oferowane do danego modelu słuchawek dousznych. Jest to bez wątpienia coś, co powinni je dyskwalifikować już na etapie rozważań zakupu – nie będziemy mogli dopasować ich do kształtu i wielkości naszego ucha, a tym samym zapewnić sobie wygody ich noszenia i izolacji od dźwięków świata zewnętrznego!

Cena słuchawek dousznych?

Ceny najbardziej podstawowych modeli słuchawek dousznych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Za najbardziej topowe modele przyjdzie nam jednak zapłacić nawet kilkukrotnie więcej – nawet kilkaset złotych! W większości przypadku sprawdzą się jednak słuchawki douszne w okolicach 100 zł – zapewniają one bardzo dobrą jakość dźwięku, a jednocześnie w tej cenie otrzymamy produkt w pełni markowy.
Podsumowując, pomimo tego, że wybór słuchawek dousznych może wydawać się z pozoru ciężki, to w większości przypadków każdy zakup będzie zakupem w pełni trafionym.

Na stronie http://www.philips.pl/c-m-so/sluchawki/sluchawki-douszne/wszystkie znajdziesz szeroką ofertę słuchawek dousznych.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ