Składamy komputer stacjonarny do gier za mniej niż 2000 zł – jakie komponenty wybrać?

Zakup komputera, który ma służyć do gier, to zwykle duży wydatek. Sprzęt do gier musi być wydajny, a wszystkie podzespoły muszą być na wysokim poziomie. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na wydanie kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych na komputer z najwyższej półki. Podpowiadamy, jak samodzielnie złożyć komputer, który dobrze sprawdzi się w przypadku większości gier, i nie zapłacić za to więcej niż 2000 złotych.

Obudowa
Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że również obudowa jest ważnym komponentem komputera i odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o zapewnienie wydajności. W przypadku miłośników gier dobrze spisze się
Modecom Mag C4. Obudowa zawiera filtry, które zabezpieczają przed kurzem, dwa wentylatory chłodnące, trzy porty USB, dwa gniazda na słuchawki i mikrofon, czytnik kart pamięci SD i TF, a także kontroler do regulacji prędkości obrotowej wentylatorów. Cena na Allegro to już 170 złotych.

Zasilacz
Zasilacz to niezbędny i bardzo ważny element komputera. W przypadku polecanego zestawu dobrze spisze się Modecom Feel 500W. Zaletą tego modelu jest regulowana praca wentylatora – jeśli nie wykorzystujemy intensywnie sprzętu, wentylator jest niemal niesłyszalny. Zasilacz zawiera również filtry, które zabezpieczają przez zwarciami. Cena na Allegro to już 87 złotych.

Płyta główna
Płyta główna to ważny składnik komputera – ma wpływ nie tylko na efektywność, ale również na fakt, czy w przyszłości będziemy mogli rozbudować nasz sprzęt. W przypadku gracza dobrym rozwiązaniem będzie Asus B150 PRO Gaming D3, która ma cztery gniazda pamięci DDR3 (max 64 GB i sześć portów SATA 6 Gb/s. Na Allegro kupimy ją już za 495 zł.

Procesor
Jeśli z zakupem całego sprzętu chcemy zamknąć się w 2000 złotych, możemy sobie pozwolić na procesor Inter Core i3 6100 2z3 GHz. To sprzęt najnowszej generacji, który na Allegro kupimy już za 535 złotych. Procesor ma 3 MB pamięci podręcznej i zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 530, który sprawdzi się w przypadku większości gier dostępnych na rynku.

Pamięć
Jeśli chodzi o pamięć, dobrym wyborem będzie zestaw Kingston HyperX FURY DDR3 1600 MHz 2×4 GB CL 10, który na Allegro kupimy już od 169 zł.

Karta graficzna
Karta graficzna to ważny komponent komputera dla gracza. Choć chcąc zamknąć się 2000 złotych, nie możemy sobie pozwolić na kartę z wyższej półki, to możemy wybrać taką z półki budżetowej, u której stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Dobrą opcją będzie karta GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5, którą dostaniemy na Allegro już od 389 zł.

Dysk twardy
Kwota, którą dysponujemy, pozwala nam na zakup standardowego modelu dysku twardego o pojemności 500 GB. Na Allegro możemy kupić go już za około 135 zł.

Napęd DVD
Choć coraz częściej rezygnuje się z napędów, to w przypadku gracza ten element może okazać się istotny. Dobrym wyborem będzie chociażby Samsung SH-216, który na Allegro dostępny jest już za 39 zł.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ