co jest potrzebne dziecku do pływania?

Pływanie jest sportem, który niesie za sobą wiele korzyści. Nauka pływania może być rozpoczęta nawet przez dzieci, które mają kilka miesięcy. Niemowlaki bardzo dobrze czują się w wodzie, wynika to z tego, że woda przypomina dziecku okres spędzony w brzuchu mamy. Więc dla niego to naturalne środowisko.

Im wcześniej zabierzemy malucha na basen, tym lepiej. Aby nauka pływania była przyjemniejsza i dawała więcej satysfakcji, a przede wszystkim była bezpieczna, warto sięgnąć po odpowiednie akcesoria do pływania.

Jakie akcesoria do pływania wybrać?

Dodatkowe akcesoria do nauki pływania, zapewniają bezpieczeństwo dziecku w wodzie. Dlatego każdy rodzic powinien zakupić najpotrzebniejsze gadżety.

Akcesoria do nauki pływania zawsze należy dobierać je do wieku oraz wagi dziecka. Wybierając dmuchane koło dla malucha, zwróćmy uwagę na oznaczenie wiekowe na opakowaniu i średnicę. Niektórzy producenci podają również wagę dziecka, które może korzystać z danego koła.

Nauka pływania - akcesoria dla dzieci

Okulary do pływania i czepek, również są bardzo ważnym dodatkiem do pływania. Wszelkie dziecięce akcesoria charakteryzują się wielobarwnością, swoim oryginalnym kształtem lub zdobieniem bajkowym. Kolejnym obowiązkowym akcesorium na basen jest odpowiedni strój kąpielowy i klapki na basen.

Akcesoria do pływania dla małych dzieci

Dzięki akcesoriom, które są wykorzystywane podczas nauki pływania dziecko może czuć się bezpiecznie i komfortowo w wodzie. W przypadku małych dzieci, obowiązkowo należy zabrać ze sobą na basen:

  • pieluszkę do pływania, dzięki nim żadne nieczystości nie dostaną się do wody. Takie pieluchy są wielokrotnego użytku.
  • buciki basenowe, powinny posiadać podeszwą antypoślizgową.
  • rękawki do nauki pływania, dobrane do wieku dziecka.
  • skrzydełka do pływania, polecane dla dzieci od 3 miesiąca życia. Dzięki nim dziecko ma podporę.
  • pianki do pływania, zapewniają dziecku odpowiednie ciepło.

Oprócz powyżej opisanych akcesoriów, małym dzieciom można kupić również okularki do pływania lub dmuchany fotel.

Przeczytaj tez: http://www.poczujnature.pl/pilki-gumowe-i-dmuchane-dla-dzieci-wielozadaniowa-zabawka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ