Dlaczego urządzenia Apple są takie drogie?

0
5758

Ceny iPhone’ów, iPadów, a także komputerów Mac są znacznie wyższe niż konkurencyjnych modeli. Zastanawiasz się dlaczego urządzenia Apple są takie drogie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Ceny produktów Apple nie należą do najniższych, przez co tylko wybrani użytkownicy są w stanie pozwolić sobie na zakup poszczególnych urządzeń. Amerykański producent w ciągu ostatnich lat trochę zwiększył ceny, które nie przeszły bez echa wśród klientów. W 2017 roku, kiedy to zaprezentowany został iPhone X, jego cena wynosiła zaskakujące 999 dolarów. Zapłacenie około 5000 złotych za smartfona było czymś niespotykanym. Szybko okazało się jednak, że grono zainteresowanych jest całkiem spore i nowy smartfon z logo nadgryzionego jabłka przypadł użytkownikom do gustu.

W czerwcu 2019 roku podczas konferencji WWDC pokazany został nowy Mac Pro. Komputer przeznaczony dla profesjonalistów, w podstawowej wersji kosztuje 6000 dolarów. Dodatkowo w ofercie producenta pojawił się nowy monitor Apple Pro Display XDR wyceniany na 5000 dolarów. Ciekawostką jest fakt, że w zestawie nie będzie dołączona podstawka. Za to podstawowe akcesorium do monitora, Apple każe zapłacić aż 1000 dolarów. W związku z tym nasuwa się pytanie – dlaczego produkty Apple są aż tak drogie?

Wysoka cena idzie w parze z najwyższą jakością wykonania

Apple wyrobiło sobie na rynku opinię marki premium. Jej produkty są kierowane do osób, które są w stanie zapłacić za urządzenie nawet bardzo dużą cenę. Jednak takie kwoty nie biorą się znikąd. Firma z Cupertino do stworzenia swoich telefonów, tabletów i komputerów wykorzystuje produkty najwyższej jakości. Dla przykładu, iPhone 11 Pro jest wykonany z pojedynczej tafli szkła. Jego jakość jest doskonała, przez co odporność na uszkodzenia jest zdecydowanie lepsza niż w konkurencyjnych modelach. Urządzenia elektroniczne od Apple są także zaprojektowane z myślą, aby były jak najcieńsze i najlżejsze. Trzymając iPhone’a, czy komputer Mac w ręku, widać, że mamy do czynienia z perfekcyjnie dopracowanym produktem.

Ponadczasowe wzornictwo ma swoją cenę

Steve Jobs wyniósł Apple na piedestał i pokazał całemu światu, że wzornictwo wszystkich produktów jest nieprzeciętne, ale jednocześnie praktyczne. Ultracienki MacBook Air zdystansował konkurencję i do dzisiaj jest jednym z najchętniej wybieranych laptopów. Design amerykańskich sprzętów zachwyca pod każdym względem. Warto przypomnieć sobie premierę iPhone’a 4, który nawet teraz wygląda bardzo dobrze. Apple do perfekcji opanowało wyprzedzanie swoich konkurentów. To jeden z powodów, dla których firma winduje tak wysokie ceny.

Urządzenia Apple to przede wszystkim doskonały system operacyjny

Głównym argumentem wielu przeciwników Apple jest to, że sprzęty tego producenta mają zwykle gorsze podzespoły od konkurencji. To jednak wyróżnia firmę z Cupertino na tle innych. Wspominany wcześniej MacBook Air nie potrzebuje najmocniejszych podzespołów i najpojemniejszego akumulatora, aby zapewnić bezproblemową pracę. Tajemnicą Apple jest system iOS, macOS, watchOS, tvOS, a także iPadOS. Każdy z nich został przygotowany z myślą o konkretnych urządzeniach.

To przekłada się na rewelacyjne wyniki testów wydajnościowych. Dobre zarządzanie energią pozwala użytkownikowi pracować na laptopie nawet 11 godzin, na jednym cyklu ładowania. iPhone’y dysponują pozornie średniej klasy aparatami fotograficznymi, a mimo to są w stanie zajmować wysokie miejsca w rankingach telefonów. Ograniczona oferta produktów pozwoliła na dopracowanie wszystkich elementów do prawdziwej perfekcji. Amerykanie dopracowują swój software idealnie i potrafią wycisnąć z każdego podzespołu ostatnie soki. Wydajna praca systemów operacyjnych Apple nie byłaby możliwa gdyby nie fakt, że są one na bieżąco aktualizowane. Długie wsparcie producenta sprawia, że posiadacze iPhone’ów, iPadów, czy komputerów Mac mogą pracować przez długie lata, otrzymując przy tym nowe funkcje i szereg zabezpieczeń.

Wielu użytkowników jest w stanie zapłacić więcej za produkt, właśnie ze względu na doskonałe działanie. To bez wątpienia siła Apple!

Warto inwestować w sprzęt Apple

Urządzenia Apple, dzięki doskonałej wytrzymałości i bezproblemowemu działaniu rzadko trafiają do naprawy. Serwis AppleFix z Wrocławia twierdzi, że zdecydowana większa część napraw sprzętu Apple wynika z uszkodzeń mechanicznych. Rozbity wyświetlacz, zalana obudowa, uszkodzona bateria, czy złącze ładowania – z takimi problemami często borykają się użytkownicy. Same koszty serwisu nie odbiegają znacząco od konkurencyjnych urządzeń, co również jest dobrą wiadomością. Inwestycja w sprzęt Apple to bardzo dobra decyzja dla każdego, kto szuka najwyższej jakości wykonania, świetnego wzornictwa i wydajnego działania. Urządzenia Apple mają swoją wysoką cenę, jednak warto jest ją zapłacić.

[Głosów:34    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ