We współczesnym świecie uważa się, że sklepy bądź placówki, które nie posiadają swojej strony internetowej, nie mają klientom nic do zaoferowania, a co za tym idzie – mogą nawet nie istnieć. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej firm, które mogą się pochwalić swoją witryną w sieci, nawet jeśli pełni ona jedynie funkcję informacyjną i składa się z jednej, dwóch czy trzech zakładek. Żadna strona internetowa nie może funkcjonować bez hostingu – ale jak wybrać ten najlepszy?

Czym jest hosting i dlaczego jest tak ważny?

Dostęp do strony czy sklepu internetowego musi być zapewniony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i tak dalej. Tym właśnie jest hosting – to miejsce na komputerze, inaczej serwerze, który pracuje bez przerwy, zapewniając klientom zarówno firmy hostingowej, jak i tej, która jest właścicielem strony, stały dostęp do swoich zasobów. Strona internetowa nie może działać bez serwera – wtedy witryna będzie po prostu niedostępna.

Hosting darmowy a hosting płatny

Wiele firm w sieci oferuje darmowy hosting z wieloma atrakcyjnymi opcjami. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że zarówno jakość usług, jak i wsparcie techniczne w razie ewentualnych, a raczej nieuniknionych, problemów, jest naprawdę niskie. Jeśli chcemy, żeby nasza witryna działała zawsze i bezawaryjnie, „postawienie” strony na darmowym hostingu jest niewskazane, a nawet odradzane. Przekonanie, że im tańszy hosting, tym niższe parametry czy niższy uptime, powinno się czym prędzej zmienić. HostingHouse.pl oferuje zarówno konkurencyjną cenę na rynku, jak i różne pakiety – brązowy, srebrny i złoty – które można bez problemu dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać ten jedyny hosting?

Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, aby odpowiadał naszym potrzebom. Chodzi tu zarówno o powierzchnię konta, czyli, mówiąc potocznie, o to, ile „waży” sama strona internetowa, ale również wszystkie dane, które będą przez nią generowały. Wiadomo, że jeśli myślimy jedynie o witrynie mającej za zadanie informować potencjalnych klientów o naszych usługach, hosting o najniższych parametrach, a tym samym najniższej cenie, będzie dla nas najbardziej właściwy. Kiedy jednak planujemy stworzyć dużą i kompleksową stronę internetową z wieloma subdomenami czy sklep internetowy, na wybranie właściwego pakietu trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu, a później – pieniędzy. I to właśnie na nie trzeba zwrócić uwagę zaraz po zbadaniu swoich potrzeb. Często firmy, które planują założenie bądź przeniesienie swojej witryny internetowej na inny hosting, kierują się posiadanym budżetem. Jest on oczywiście bardzo ważny – za hosting płaci się z góry za cały rok jego użytkowania, dlatego dla tych mniejszych przedsiębiorstw wydanie tak dużej sumy pieniędzy na jeden raz może być nieco problemowe.

Ważne jest, aby hosting, który wybierzemy, był prosty w obsłudze. Ten oferowany przez hostinghouse.pl posiada wbudowany kreator prostych stron www, panel DirectAdmin w języku polskim, a także szybki instalator WordPress, dzięki któremu w bardzo łatwy i szybki sposób stworzymy docelową stronę internetową. Niezwykle istotne jest również to, aby firma hostingowa, z której usług skorzystamy, oferowała bezpłatne i niezawodne wsparcie techniczne, będące w stanie odpowiedzieć na każde pytanie bądź rozwiązać wszystkie problemy. Jednak chyba najważniejszą opcją jest ochrona antyspamowa i antywirusowa. To dzięki niej firma zagwarantuje bezpieczeństwo naszej strony internetowej, co jest szczególnie ważne w przypadku tworzenia bardziej skomplikowanych serwisów i sklepów internetowych.

Hostinghouse.pl dowodzi, że nie trzeba wydawać setek złotych rocznie na dobry i sprawdzony hosting strony internetowej. Dzięki tej firmie otrzymamy niezawodny, ale także tani hosting stron.

[Głosów:4    Średnia:5/5]