Technolog

Osoba na takim stanowisku posiada bardzo odpowiedzialny zawód. Zakłady produkcyjne wytwarzają wielką ilość towarów oraz dóbr intelektualnych. Sprzedając je zarabiają majątek. Czy technolog produkcji, jako osoba kluczowa w całym tym procesie, może również chwalić się wysokim wynagrodzeniem? W końcu to dzięki niemu firma zawdzięcza swoje zyski. Okazuje się, że zarobki osoby na stanowisku technolog produkcji są zadowalające. Czy jednak adekwatne do takiego stanowiska? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/technolog-produkcji-ile-zarabia/

Co ma wpływ na Twoje wynagrodzenie?

Technolog produkcji to osoba znajdująca zatrudnienie w fabrykach, zakładach przemysłowych, a czasami też w laboratoriach. To, ile jest w stanie zarobić będzie zależało przede wszystkim od rentowności produkowanych przedmiotów.  

Wobec tego zarobki będą zależały od ogólnej kondycji i wielkości firmy, a także rodzaju produkcji. Zarobki będą różne w zależności od branży.  Na to wpływają również czynniki takie region kraju czy wielkość ośrodka. Dodatkowo na Twoją wypłatę wpływ mają Twoje własne cechy – pracowitość, doświadczenie i ponoszone sukcesy.

Mediana zarobków technologia produkcji

Przeciętnie w Polsce jako technolog produkcji jesteś w stanie zarobić około 6000 zł brutto. Jest to mediana, oznaczająca, że około połowa wszystkich badanych technologów będzie zarabiać kwotę w przedziale od 4580 zł do 8440 zł. Pozostała połowa dzieli się na dwie części. Jedna z nich zarabia poniżej 4580 zł, a pozostałe ćwierć technologów produkcji zarabia kwoty powyżej 8440 zł.

Bonusy płacowe – praca technologa produkcji

Badania pokazują, że często jako technolog produkcji otrzymujemy dodatkowe świadczenia od pracodawcy. Są to pewne bonusy, które są dodatkiem do normalnej pensji. Według badań około 29% technologie w produkcji może liczyć na dofinansowanie zajęć sportowych dla swoich dzieci, 21% z nich może liczyć na bony towarowe w okolicach świątecznych, 19% poza pensję otrzymuje dodatkową polisę ubezpieczeniową, a 26% z nich otrzymuje inne, drobne świadczenia socjalne.

Zobacz też: http://odciski.com.pl/jak-zostac-akupunkturzysta/

[Głosów:23    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ