Praca na słuchawkach w IT

Programowanie jest pisane ciszą.

Nowoczesne biura w formie open space niekoniecznie służą wszystkim pracownikom. Według części programistów otwarte przestrzenie zostały zaprojektowane po to, aby zniszczyć ich produktywność.

Na open space wszyscy sprawiają wrażenie zapracowanych, wiele ludzi przemieszcza się, rozmawia i ogólnie wygląda na zajętych. Dodatkowo pojawia się komponent dźwiękowy związany z rozmowami telefonicznymi. W przypadku pracy zespołowej praca na open space rzeczywiście sprzyja budowaniu relacji. Kiedy jednak praca polega na samodzielnej pracy twórczej, do czego z całą pewnością zalicza się programowanie, konieczne jest stworzenie innych warunków.

Efektywne programowanie wymaga przejścia w stan flow, w którym skupienie na problemie pozwoli na tworzenie, a nie tylko odtwarzanie. Jest to stan, który nie sprzyja pracy zespołowej – konieczne jest zamknięcie się w swojej głowie. Osiągnięcie tego stanu zajmuje około 5-30 minut. Jeśli programista będzie rozpraszany, w kilka godzin powstanie jedynie garść kodu.

To dlatego nieodłącznym elementem programisty są słuchawki. Każda firma IT w Krakowie oferuje swoim pracownikom duży wybór słuchawek, wśród których programista wybierze najlepszy model dla siebie.

Słuchawki są noszone na uszach przez kilka godzin dziennie, dlatego powinny być lekkie i wygodne. Najważniejsze, muszą dobrze izolować od dźwięków z otoczenia oraz jednocześnie zapewniać najwyższej jakości brzmienie.

Kupując słuchawki dla programisty jako prezent, warto dowiedzieć się czy specjalista będzie ich używał tylko do wygłuszania dźwięków, do słuchania muzyki, czy również do połączeń głosowych. Osoby często wstające od biurka docenią bezprzewodowe słuchawki, a podróżujące – kompatybilność z wieloma platformami sprzętowymi.

Doświadczeni programiści mają swoje sposoby na maksymalizację swojej produktywności: założyć słuchawki, unikać spotkań, nie sprawdzać poczty, wyłączyć powiadomienia. Po prostu schować się w jaskini i pisać kod.  

Sugerowane jest programowanie w 2-4 godzinnych blokach. W najlepszych warunkach programista może w ciągu dnia wygospodarować od 3 do 4 bloków. Przeciętnie udaje się zorganizować tylko jeden blok dziennie. Dobrze dobrane słuchawki, zwłaszcza z redukcją szumów, zwiększają prawdopodobieństwo zwiększenia liczby bloków, pod warunkiem, że otoczenie pozwoli programiście pracować (sprawdź wrocław software house).

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ