Pendrive z szyfrowaniem danych – jaki model wybrać?

Jeżeli nie chcemy narazić się na niebezpieczeństwo, powinniśmy zadbać o to, żeby nasze dane były dobrze chronione. Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swoich danych jest szyfrowany pendrive.

Jak działa szyfrowany pendrive?
Od lat jako zabezpieczenia danych używano ustawionego hasła albo wewnętrznego oprogramowania komputera. Dziś jednak mamy nowe możliwości, między innymi szyfrowany pendrive. Na czym polega jego działanie? Otóż w pendrive umieszczono specjalny procesor, który zapewnia naszym danym ochronę. Żeby dostać się do danych trzeba wpisać hasło – po kilku nieudanych próbach, dysk ulega blokadzie i formatowaniu. Nie potrzebujemy więc dodatkowego oprogramowania ani nie musimy ustawiać hasła ręcznie.
Szyfrowane pendrive ma dziś w ofercie większość producentów. Jedne z nich stworzono z myślą o zwyczajnych użytkownikach, inne przeznaczone są dla pracowników firm. Jaki pendrive będzie dla nas odpowiedni?

Polecane pendrive z możliwością zabezpieczenia danych

Jednym z wartych polecenia pendrive’ów jest Kingston Data Traveler Locker+ G3 – możemy wybrać wersję z pamięcią 8, 16 lub nawet 64 GB. Ten model obsługuje USB 3.0, więc zapewnia szybki transfer danych.

Innym modelem, na który warto zwrócić uwagę, jest Data Traveler VaultPrivacy 3.0. To pendrive idealny dla pracowników firm, ponieważ możliwe jest używanie go tylko do odczytu, dzięki czemu nie ryzykujemy, że dane ulegną uszkodzeniu, kiedy na pendrive’ie znajdzie się złośliwe oprogramowanie. Co więcej, w tym modelu wbudowano również moduł antywirusowy ESET NOD32. Jeśli wybierzemy wersję Management Ready, będziemy mogli sterować urządzeniem zdalnie. To opcja idealna na wypadek kradzieży.

Choć pendrive umożliwiający szyfrowanie danych to spory wydatek, to na bezpieczeństwie nie powinniśmy oszczędzać. Jeśli ktoś otrzyma dostęp do naszych poufnych danych, takich jak chociażby PIN czy dane osobowe, to możemy narazić się na spore kłopoty. Lepiej więc zapobiec takiej sytuacji i zainwestować w pendrive z szyfrowaniem danych.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ