Kiedy warto sięgnąć po droższą kamerę?

W sklepach z elektroniką znajdziemy setki kamer cyfrowych o zróżnicowanych parametrach technicznych. Warto również pamiętać, że każdy nowoczesny telefon komórkowy ma wbudowany aparat cyfrowy, który również możemy wykorzystać do nagrywania materiałów wideo. Jeśli jednak zależy nam na nagrywaniu filmów w wyższej rozdzielczości obrazu, mających wyższą jakość, powinniśmy poszukać profesjonalnej kamery do filmowania. Takim sprzętem są m.in. kamery Blackmagic gwarantujące doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach, również przy słabym oświetleniu.

Co odróżnia profesjonalny sprzęt od kamer z elektromarketu?

Podstawowa różnica tkwi w rodzaju stosowanych obiektywów oraz systemów stabilizacji obrazu. Sprzęt wyższej jakości, taki jak wspomniane wcześniej kamery Blackmagic, standardowo wyposażony jest w optyczny i cyfrowy system stabilizacji obrazu oraz obiektyw z optycznym zoomem, dzięki czemu jakość wykonywanych nim zbliżeń jest bardzo wysoka. Tańsze kamery zwykle wykorzystują jedynie cyfrowy zoom i cyfrowy system stabilizacji obrazu, przez co nagrane na nich materiały wideo mają nieco niższą jakość. Warto również pamiętać, że nowe modele profesjonalnych kamer do filmowania, na przykład kamery Blackmagic zapewniają możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K przy odpowiednio wysokiej liczbie klatek na sekundę. Dzięki temu obraz jest płynny i niezwykle wyraźny. Tańsze kamery z marketu pozwolą na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości Full HD, ewentualnie 4K, ale przy mniejszej liczbie klatek na sekundę – taki obraz wygląda jak pokaz slajdów. Profesjonalna kamera Blackmagic standardowo wyposażona jest również w mnóstwo użytecznych portów, w ekran LCD i zapewnia możliwość łatwej instalacji dodatkowego obiektywu.

Kto powinien pomyśleć o profesjonalnej kamerze cyfrowej?

Profesjonalna kamera Blackmagic lub inny rodzaj kamery filmowej powinien zainteresować przede wszystkim te osoby, które wiążą swoją przyszłość z nagrywaniem filmów wideo. To doskonały sprzęt oferujący mnóstwo możliwości. Dlatego powinny sięgać po niego osoby, które pasjonują się sztuką filmową, które chcą doskonalić swój warsztat i w przyszłości nagrywać prawdziwie profesjonalne materiały wideo. Kamery tej marki mogą zaingerować również osoby publikujące różnego rodzaju materiały w popularnych serwisach wideo oraz te, które chętnie i dość często dokumentują życie swojej rodziny.

Jeśli często sięgasz po kamerę, lubisz to robić i wiesz, że nagrywane przez Ciebie filmy mogłyby być o wiele lepsze, gdybyś dysponował sprzętem wyższej klasy, inwestycja w profesjonalną kamerę filmową będzie strzałem w dziesiątkę.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bemixmedia.pl/kamery-blackmagic-cat-852

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ