Jak czyścić ekrany projekcyjny

Wiele osób użytkujących urządzenia projekcyjne zastanawia się, co będzie nadawać się do czyszczenia bardzo wrażliwej powierzchni ekranu służącego do wyświetlania obrazu. Niezwykle delikatna powierzchnia ekranu jest podatna na drobne uszkodzenia i bardzo łatwo ją uszkodzić poprzez niewłaściwe czyszczenie. Pojawia się zatem ważne pytanie w kontekście omawianego tematu – jak czyścić ekrany projekcyjny?

Kluczem będzie dobór odpowiednich narzędzi do tego celu. Najpierw jednak trzeba zastanowić się nad techniką i sposobem. Warto założyć odpowiednie gumowe rękawiczki – pomoże nam to w lepszym chwytaniu, ale także pozbawi ryzyka pozostawienia tłustych śladów. Czyszczenie ekranu projekcyjnego musi być przeprowadzone w sposób niezwykle delikatny i powolny.

Nerwowe usuwanie brudu z niego skończy się najprawdopodobniej zostawieniem trwałych uszkodzeń na czyszczonym przedmiocie. Oprócz odpowiedniej techniki, która zagwarantuje nam skuteczne wykonanie pracy, ważne jest także zastosowanie konkretnych preparatów, służących do czyszczenia tego typu przedmiotów.

Czym czyścić ekran projekcyjny?

Sprawdzą się rekomendowane płyny czyszczące, które znajdują zastosowanie między innymi w usuwaniu brudu z ekranów ściennych. Niedozwolone jest stosowanie własnych roztworów z wody i np. płynu do zmywania naczyń. Jest to karygodny sposób, który spowoduje nieodwracalne szkody. Warto zainwestować w sprawdzone specyfiki, które posiadają odpowiednie atesty i są rekomendowane przez specjalistów. Tego typu preparaty znajdziemy najczęściej w półlitrowych, bądź ćwierćlitrowych pojemnikach, razem z załączonym atomizerem do rozpylania preparatu.

Poza płynem niezbędnym przedmiotem będzie ściereczka wykonana z chłonnego materiału. Może być to dobrej jakości bawełna lub mikrofibra, dzięki czemu brud będzie usuwany skutecznie, a nasza ściereczka nie rozwarstwi się przy próbach czyszczenia ekranu projekcyjnego. Po zakończonej pracy musimy zostawić ekran do przeschnięcia – najlepiej zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia, w którym został on umieszczony.

[Głosów:35    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ