Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

Telewizja zapewnia odpowiednią rozrywkę dla całej rodziny. Obecnie coraz częściej u operatorów można się spotkać z usługą TV bezprzewodowej. Skąd wynika jej popularność i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Zalety korzystania z TV bezprzewodowej

TV Wi-Fi ma sporo zalet. Dzięki TV bezprzewodowej nie trzeba korzystać z kabli i można śledzić swoje ulubione programy z niemal każdego miejsca w domu. Telewizja bezprzewodowa daje ponadto szybki dostęp do kanałów internetowych (np. na YouTube) czy też popularnych serwisów, na których znajdują się filmy (jak ipla.pl albo Player.pl), a nawet do komunikatorów (jak Facebook, Skype lub Twitter). Jeśli chodzi o taką usługę jak telewizja kablowa, Poznań jest w tym zakresie miejscem o szerokich możliwościach.

Telewizja bez kabli – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę

Zanim podpisze się umowę z operatorem telewizji bez kabli (czyli TV Wi-Fi), trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ofertę kanałów w pakiecie oraz liczbę tych, które są dostępne w jakości HD (zapewniającej najwyższą jakość rozrywki), ale również na kwestie sprzętowe. Kluczowy jest w tym przypadku dekoder Wi-Fi. Tylko wysokiej klasy urządzenie zapewni oglądanie TV bez problemów, niezależnie od miejsca, w którym będzie się znajdować telewizor. Doskonałym przykładem dekodera, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, jest Hiway TV od popularnego wielkopolskiego operatora INEA. Jest on bardzo wydajny pomimo kompaktowych rozmiarów (12 x 12 cm). Takie rozmiary są jego atutem, ponieważ zmieści się on w prawie każdym miejscu, np. na niewielkiej półce. Inną zaletą takiego dekodera jest możliwość utworzenia profilu użytkownika, dzięki któremu w jednym miejscu zgromadzi się informacje o najczęściej oglądanych kanałach i programach TV, dostosowanych pod względem zainteresowań. Nie trzeba będzie zatem ich szukać, przeskakując z kanału na kanał, lub też korzystać z Internetu, by sprawdzić aktualne programy TV.

Nie sposób także nie wspomnieć o roli usług dodatkowych. Po pierwsze bardzo ważne jest to, by w ramach bezprzewodowej telewizji dostępny był multiroom, szczególnie gdy w domu lub w mieszkaniu jest więcej niż jeden widz. Dzięki temu uniknie się kłótni o pilota do telewizora. Multiroom dostępny jest za niewielką miesięczną opłatą za każdy udostępniany przez operatora dodatkowy dekoder. Po drugie w przypadku bezprzewodowej telewizji w pakiecie powinno być także wideo na życzenie (tzw. VOD), z dostępem nie tylko do starszych, ale również nowych pozycji filmowych. Dzięki temu zwiększy się swoje możliwości wyboru i będzie można korzystać z oferty filmów lub seriali dostosowanej do swoich zainteresowań. Wreszcie na samym końcu warto wymienić możliwość oglądania kanału telewizyjnego w formacie 4K. Dzięki takiemu formatowi zwiększy się szczegółowość obrazu. Będzie on bardzo realistyczny, niemal taki, jak w rzeczywistości, co zwiększy poziom rozrywki, gdy oglądana będzie telewizja kablowaPoznań to miejsce, w którym operatorzy oferują szeroki wachlarz usług dodatkowych, dlatego przeglądając je, każdy znajdzie tutaj rozwiązanie idealne dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ