Automatyczna windykacja

Egzekwowanie należności finansowych nie należy do zadań łatwych. Potrafi być nie tylko czasochłonne, ale również uciążliwe i nieprzyjemne. Często, polega na regularnym powtarzaniu tych samych czynności, których celem jest doprowadzenie do uzyskania należnej zapłaty. Skuteczną pomoc w egzekwowaniu należności oferują systemy komputerowe do automatycznych windykacji. Poniżej, przyglądamy się z bliska tematowi automatycznej windykacji, podpowiadamy jakie są najważniejsze funkcje dostępnych programów komputerowych oraz jak wybrać ten właściwy, dopasowany do potrzeb twojej firmy.

Korzyści z wyboru automatycznej windykacji

Windykacja wymaga regularnego i notorycznego nawiązywania kontaktu z płatnikami. W przypadku wielu firm może to obejmować nawet kilkaset lub kilka tysięcy kontaktów każdego dnia. Nawiązywanie rozmowy z każdym nieuczciwym kontrahentem może być bardzo obciążające dla twojej kadry pracowniczej. Dlatego systemy automatycznej windykacji oferują przede wszystkim możliwość zautomatyzowania procesu nawiązywania kontaktu – zarówno drogą internetową jak telefoniczną.

Systemy takie jak Easy Call gwarantują nawet 20% pozytywnych odpowiedzi z połączeń telefonicznych. Pomocna jest pod tym względem możliwość skonfigurowanego wykorzystania narzędzi internetowych, SMS, VMS i innych, zwiększających odbieralność wykonywanych połączeń.

Szczególnie trudne jest realizowanie windykacji wieloetapowych. Wbrew pozorom, również nimi zajmuje się automatyczna windykacja. Jest ona w stanie wykonywać wybrane czynności, takie jak: detekcja odbioru przez pocztę głosową, identyfikacja rozmówcy, transfer danych pomiędzy systemami zewnętrznymi, informowanie o należnej kwocie, terminach płatności oraz innych danych szczegółowych.

Windykacja dopasowania do potrzeb twojej firmy

Do grona pomocnych narzędzi, na których obecność należy zwrócić uwagę, przyglądając się dostępnym systemom, jest graficzny kreator kampanii windykacyjnych. Funkcja ta sprawdza się w czasie realizowania procesów windykacyjnych w różnych typach przedsiębiorstw. Jest sprawą oczywistą, że w każdym z nich windykacja będzie przebiegać odmiennie, a tym samym – jej usprawnienie wymagać będzie odmiennego wykorzystania dostępnych funkcji.

Kreator graficzny pozwala wizualizować cały proces, w postaci prostych i zrozumiałych grafik. Dalsza edycja procesu windykacyjnego polega na edytowanie składających się na grafiki komunikatów i ich treści. Przebiega to sprawnie i bardzo intuicyjnie. W rezultacie zaplanowanie procesu windykacyjnego polega na stworzeniu jego graficznych scenariuszy, będących „mapą” zaplanowanych działań i zamierzonych do osiągnięcia celów.

Warto też zwrócić uwagę na obecność dodatkowych narzędzi, zwiększających skuteczność realizowanych połączeń. Do takich należą inteligentne prezentacje połączeń, nazywane w skrócie SIPP. Systemy te pozwalają na analizę „odbieralności” połączeń wykonywanych do Twoich dłużników, a w rezultacie pozwalają też na ustalenie optymalnego czasu oraz częstotliwości ich wykonywania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ