Jakie etui Huawei Mate 10 Lite wybrać?

0
etui Huawei Mate 10 Lite

Telefony Huawei cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Przemawia za tym połączenie chińskiej precyzji i innowacyjnych rozwiązań z modnym, nowoczesnym designem. Jednak, pomimo zapewnień producenta o wysoce wytrzymałej obudowie, warto zainwestować w dobrej jakości etui Huawei Mate 10 Lite, które nie tylko zabezpieczy przed zniszczeniem, ale również zagwarantuje atrakcyjny wygląd. Jakie wybrać? Z czego może być wykonane?

Dlaczego warto kupić etui na telefon?

Telefony dotykowe marki Huawei, choć niezmiernie popularne, to jednak dla niezawodnego użytkowania wymagają dbałości o ekran. Doskonałą ochronę zapewnią etui Huawei Mate 10 Lite, które nie tylko zabezpieczą przed zarysowaniami, ale również niekontrolowanymi otarciami. Dzięki temu, nawet po wielu latach użytkowania, smartfon zaprezentuje się estetycznie i znalezienie dla niego nowego właściciela nie będzie skomplikowanym przedsięwzięciem.

Dobre etui Huawei Mate 10 Lite zabezpiecza również przed konsekwencjami upadków. Wykazuje się świetnymi parametrami amortyzującymi, dzięki czemu kontakt z podłożem – nawet z dużej wysokości – nie wpływa negatywnie na kondycję telefonu.

Zakup etui do smartfona to także ochrona przed wyślizgnięciem się z dłoni. Coraz większe gabaryty oraz śliska obudowa utrudniają korzystanie z telefonów dotykowych. Warto zatem zainwestować w wysokiej jakości case, które nie tylko zabezpieczy przed kontaktem z twardą nawierzchnią, ale również zagwarantuje łatwość użytkowania.

Jakie etui wybrać?

Dobry pokrowiec Huawei Mate 10 Lite musi być jak druga skóra dla telefonu. I co do tego, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Idealnie dostosowany do jego gabarytów, ściśle przylegający do obudowy oraz z łatwym dostępem do wszystkich gniazd i przycisków zagwarantuje optymalną ochronę i komfortowe użytkowanie. Ważną rolę odgrywa materiał, z jakiego jest wykonany. Dużą popularnością cieszą się modele z trwałych i odpornych na codzienne stosowanie polimerów, które dodatkowo wzbogacone silikonową wkładką należycie ochronią telefon oraz zapewnią mu atrakcyjny wygląd.

Alternatywą są skórzane pokrowce Huawei Mate 10 Lite, które również cieszą się wiernym gronem zwolenników, zwłaszcza wśród osób, które stawiają na eleganckie, biznesowe dodatki. Skóra naturalna, jaka została użyta do ich wykonania, jest miękka, przyjemna w dotyku oraz odporna na uszkodzenia. A co więcej, dostępna w kilku najpopularniejszych kolorach – idealnych zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Kilka słów o bezpieczeństwie instalacji elektrycznych

0
Kilka słów o bezpieczeństwie instalacji elektrycznych

Funkcjonowanie każdej instalacji elektrycznej oraz urządzenia zasilanego na prąd wymaga zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa. Wiedzą o tym wszyscy elektrycy i automatycy, a także specjaliści od robotyki i programowania pracy urządzeń. Bezpieczeństwo jest pod tym względem zagadnieniem podstawowym i dlatego warto poświęcić mu odrobinę miejsca w poniższym krótkim wprowadzeniu w temat.

Instalacje przemysłowe – bezpieczne i niezawodne

Energia elektryczna jest dziś używana niemal wszędzie. Korzystamy z niej nie tylko w celu zasilania pracy urządzeń elektrycznych, ale również do pozyskania innych typów energii – na przykład hydraulicznej lub pneumatycznej. Od dostępu do prądu zależy przydatność i funkcjonalność wielu urządzeń – zarówno tych stosowanych w życiu codziennym, jak i przemysłowych.

Szczególnie w dużych zakładach wytwórczych oraz przemysłowych odpowiednie zabezpieczenie sieci elektrycznej ma duże znaczenie. Zadaniem sieci elektrycznej jest wówczas dostawa prądu do właściwych odbiorników oraz odpowiednie jej „porcjowanie”. W zależności od predyspozycji konkretnej maszyny, powinna ona otrzymać energię elektryczną o odpowiedniej „ilości i jakości”, co pozwoli na bezpieczną jej pracę.

Sieci elektryczne można podzielić na te o wysokim napięciu, średnim oraz niskim. W zależności od rozmiaru danego zakładu, ilości i rodzaju stosowanych w nim urządzeń elektrycznych, możemy potrzebować dostępu do sieci o różnym rodzaju.

Źródła zagrożeń i jak im przeciwdziałać

Oczywiście, zestaw potencjalnych zagrożeń, mogących wystąpić w danym miejscu, jest dość szeroki i często zależy od indywidualnych predyspozycji. Czynniki mające wpływ to choćby stan danego budynku, w którym znajduje się instalacja przemysłowa.

Do najczęściej występujących zagrożeń należy możliwość porażenia prądem o różnych parametrach – niezwykle niebezpieczna w przypadku kontaktu z człowiekiem. Oddziaływanie tak zwanego łuku elektrycznego może tworzyć dodatkowo zagrożenie termiczne. Związane z nim są też zagrożenia wybuchu pożaru lub eksplozji.

Najczęściej jednak dochodzi do nich na skutek określonych zaniedbań – takich jak niewłaściwe przyłączenia przewodów zasilających określone maszyny, brak specjalnego przewodu ochronnego lub niewłaściwie dobrana obudowa do ochrony urządzeń elektrycznych przed działaniem czynników atmosferycznych.

Gdzie szukać pomocy w zabezpieczaniu pracy instalacji elektrycznej?

Osobom poszukującym zaufanych i sprawdzonych dostawców rozwiązań dedykowanych do instalacji elektrycznych polecamy zapoznać się z ofertą Hazbi. Znajdują się w niej rozmaite produkty stosowane w zabezpieczaniu pracy sieci i urządzeń elektrycznych, takie jak: elementy sterowania i sygnalizacji, aparatura sterownicza, czujniki, urządzenia systemów przeciwpożarowych oraz osprzęt i złącza wykorzystywane w przemyśle.

Z oferty Hazbi korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, pragnące usprawnić działanie wykorzystywanych urządzeń oraz sieci elektrycznej, jak i prywatni odbiorcy poszukujący profesjonalnych rozwiązań w celu usprawnienia sieci w swoim miejscu zamieszkania.

Poznaj 3 zalety wynikające z korzystania bieżni do biegania

0
Poznaj 3 zalety wynikające z korzystania bieżni do biegania

Nadchodzące chłodne wieczory i opady deszczu nie pomagają w uprawianiu aktywności sportowych praktykowanych na zewnątrz. Niesprzyjająca aura także nie zachęca to wychodzenia z domu i do udania się na siłownię. Jak zatem nie stracić formy przez okres jesienno-zimowy? Bieganie to jedna z podstawowych aktywności, którą można uprawiać w zaciszu własnego domu. Do utrzymania formy wystarczy zaopatrzenie się w bieżnię – jest to doskonała opcja dla wszystkich tych, którym zależy na budowaniu odporności i poprawie kondycji. Jakie zalety wynikają z ćwiczeń na bieżni?

 1. Bieżnia do biegania – czemu to zdrowszy wybór niż jogging na zewnątrz?
 2. Regularne ćwiczenia na bieżni to także doskonały sposób na poranną pobudkę
 3. Korzystanie z bieżni to mniejsze obciążenie stawów
 4. Bieżnia sklep – czym warto się kierować?

Bieżnia do biegania – czemu to zdrowszy wybór niż jogging na zewnątrz?

Bieżnia jest przede wszystkim pogodoodporna – to sprawia, że możesz na niej ćwiczyć bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Wymówki pt. „jest za zimno/za ciepło/pada/wieje” nie mają w tym przypadku racji bytu. Poza komfortem korzystania z bieżni domowej nie narażasz się także na ryzyko przeziębienia.

Regularne ćwiczenia na bieżni to także doskonały sposób na poranną pobudkę

Szybki prysznic, filiżanka kawy i głośna muzyka na rozbudzenie? Każdy sposób na orzeźwienie organizmu rano jest dobry, jednak najzdrowszym wariantem byłaby choćby 10-minutowa sesja na bieżni do biegania. Jeśli zastanawiasz się jaki sprzęt byłby dla Ciebie odpowiedni, warto sprawdzić dostępne propozycje na https://www.morele.net/kategoria/bieznie-1492/.

Korzystanie z bieżni to mniejsze obciążenie stawów

Jeśli przygotowujesz się do długodystansowego biegu – treningi po miejskich ulicach mogą skończyć się dotkliwym bólem kolan. Nie ma to jednak miejsca w przypadku korzystania z bieżni do biegania. Jest to spowodowane tym, że pas bieżni ugina się pod biegaczem i amortyzuje część obciążeń, które przejmują wówczas na siebie kolana i biodra. W efekcie przekłada się to na możliwość przebiegnięcia np. 10 km z mniejszym obciążeniem dla zdrowia.

Bieżnia sklep – czym warto się kierować?

Duża zainteresowanie bieżniami elektrycznymi sprawiło, że rynek jest nasycony wieloma modelami bieżni domowych. Różna moc silnika, stopień hałasu i waga – to tylko ułamek parametrów, na które warto zwracać uwagę przy wyborze. Nie bez znaczenia są także opinie innych użytkowników, które warto brać pod uwagę przy poszukiwaniu idealnego modelu bieżni do biegania.

Ile jest w stanie zarobić technolog produkcji?

0
Technolog

Osoba na takim stanowisku posiada bardzo odpowiedzialny zawód. Zakłady produkcyjne wytwarzają wielką ilość towarów oraz dóbr intelektualnych. Sprzedając je zarabiają majątek. Czy technolog produkcji, jako osoba kluczowa w całym tym procesie, może również chwalić się wysokim wynagrodzeniem? W końcu to dzięki niemu firma zawdzięcza swoje zyski. Okazuje się, że zarobki osoby na stanowisku technolog produkcji są zadowalające. Czy jednak adekwatne do takiego stanowiska? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/technolog-produkcji-ile-zarabia/

Co ma wpływ na Twoje wynagrodzenie?

Technolog produkcji to osoba znajdująca zatrudnienie w fabrykach, zakładach przemysłowych, a czasami też w laboratoriach. To, ile jest w stanie zarobić będzie zależało przede wszystkim od rentowności produkowanych przedmiotów.  

Wobec tego zarobki będą zależały od ogólnej kondycji i wielkości firmy, a także rodzaju produkcji. Zarobki będą różne w zależności od branży.  Na to wpływają również czynniki takie region kraju czy wielkość ośrodka. Dodatkowo na Twoją wypłatę wpływ mają Twoje własne cechy – pracowitość, doświadczenie i ponoszone sukcesy.

Mediana zarobków technologia produkcji

Przeciętnie w Polsce jako technolog produkcji jesteś w stanie zarobić około 6000 zł brutto. Jest to mediana, oznaczająca, że około połowa wszystkich badanych technologów będzie zarabiać kwotę w przedziale od 4580 zł do 8440 zł. Pozostała połowa dzieli się na dwie części. Jedna z nich zarabia poniżej 4580 zł, a pozostałe ćwierć technologów produkcji zarabia kwoty powyżej 8440 zł.

Bonusy płacowe – praca technologa produkcji

Badania pokazują, że często jako technolog produkcji otrzymujemy dodatkowe świadczenia od pracodawcy. Są to pewne bonusy, które są dodatkiem do normalnej pensji. Według badań około 29% technologie w produkcji może liczyć na dofinansowanie zajęć sportowych dla swoich dzieci, 21% z nich może liczyć na bony towarowe w okolicach świątecznych, 19% poza pensję otrzymuje dodatkową polisę ubezpieczeniową, a 26% z nich otrzymuje inne, drobne świadczenia socjalne.

Zobacz też: http://odciski.com.pl/jak-zostac-akupunkturzysta/

PlayStation 5 czy Xbox Series X – co wybrać?

0
PlayStation 5 czy Xbox Series X

Przed świętami Bożego Narodzenia zaplanowane są premiery dwóch najnowszych konsoli od rywalizujących między sobą firm – Sony i Microsoft. PlayStation 5 od najświeższej propozycji Microsoftu, jaką jest Xbox Series X, nie będzie różnić się zbyt wieloma szczegółami. Oba urządzenia bazują na technologii, która pozwoli uzyskać im niesamowitą jakość wyświetlanego obrazu, zachowując przy tym płynność podczas przechodzenia pomiędzy klatkami. Inaczej będzie natomiast wyglądać ich kształt zewnętrzny oraz cena. Wśród tylu podobieństw wybór nie może być prosty.

PlayStation 5 – wydajna konsola o niepowtarzalnym kształcie

Chociaż do czasu premiery najnowszej konsoli firmy Sony nic nie może być całkowicie pewne, bez wątpienia pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę w jej zapowiedziach, jest nietypowy kształt. Zamierzenie było proste – ponieważ to piąta wersja urządzenia, design ma nawiązywać do rzymskiej cyfry V. Przedni panel dotykowy wzmaga wrażenie, że PlayStation 5 znacznie różni się od swoich poprzedników mimo ciągłości nazewnictwa.

Prognozuje się, że najnowsza konsola w dniu premiery kosztować będzie około 2500 złotych. Urządzenie pracować będzie w oparciu najszybszy znany aktualnie dysk SSD. PlayStation 5 ma obsługiwać jakość obrazu w 8K, jednak nie będzie to miało odzwierciedlenia w grach, które, tak czy inaczej, wydawane są w maksymalnej jakości 4K. Do tego 60 klatek na sekundę i dopracowany system dźwięku przestrzennego ma sprawić, że gracz całym sobą wchodzi do świata rozgrywki. Firma Sony dużą uwagę poświęca akcesoriom. Dla tych użytkowników, którzy zakupili pady do poprzedniej wersji konsoli, ma ona dobrą wiadomość – nie trzeba będzie ich wymieniać. Dla tych jednak, którzy otwarci są na nowości i w tej kategorii, Sony proponuje udoskonalone pady Dual Shock 5, które różnią się nie tylko wizualnie od swoich poprzedników. Dopracowana w nich będzie także komunikacja za pomocą dotyku. Zmienna siła drgań sprawi, że będą one zachowywać się różnie zależnie od etapu gry.

Konsola PlayStation 5 gwarantuje swoim użytkownikom kompatybilność wsteczną, która pozwoli na odtwarzanie gier przeznaczonych na starsze modele urządzeń. Do tego Sony proponuje możliwość instalacji jednego trybu gry zamiast wszystkich jednocześnie, aby zaoszczędzić miejsce dostępne na dysku. Więcej informacji na temat najnowszej konsoli PlayStation 5 znaleźć można na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml.

Xbox Series X – wydajność na najwyższym poziomie zamknięta w niewielkim urządzeniu

Najnowsza konsola od firmy Microsoft ma minimalistyczny kształt pionowej kostki. Jej cenę prognozuje się na około 2000 zł. Konsola Xbox Series X dopracowywana jest głównie pod kątem platformy streamingowej xCloud, która na razie pozostaje w fazie testowej. Dzięki niej użytkownicy nie będą musieli oczekiwać na pobranie ani zainstalowanie zakupionej gry – natychmiast po uruchomieniu urządzenia będą mogli oni włączyć rozgrywkę przez połączenie z internetem.

Xbox Series X ma być wyposażone w najszybszy dysk SSD i obsługiwać jakość odtwarzania 8K, podobnie jak konsola od firmy Sony. I w tym wypadku gracze będą korzystać jednak z jakości 4K i standardowych 60 klatek na sekundę, ponieważ nie wydaje się jeszcze gier w wyższej rozdzielczości. 16 GB pamięci RAM i wydajność urządzenia czterokrotnie przekraczająca możliwości poprzedniego modelu to wystarczająco, aby cieszyć się nadzwyczaj szybkim odtwarzaniem. Konsola od firmy Microsoft ma zostać dodatkowo wzbogacona o standard VRR, czyli zmienną częstotliwość odświeżania. Ma ona nie dopuszczać do sytuacji, w których obraz rwie się i traci na jakości przez zbyt małą wydolność.

Tak jak w przypadku konsoli PlayStation 5, Xbox Series X ma zapewniać kompatybilność wsteczną, zatem obsługę gier przeznaczonych na starsze modele urządzeń. Podobnie jest także z akcesoriami – starsze pady nadal będą w stanie w pełni obsługiwać najnowszą wersję konsoli. Szerszy opis nowej propozycji konsoli Microsoft znajduje się na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml.

Którą konsolę wybrać, gdy nadejdzie czas ich premiery?

Niestety do czasu premiery obu urządzeń wiele informacji na ich temat pozostaje jedynie w kategorii domysłów. Ci, dla których najważniejszym kryterium podczas wyboru będzie cena konsoli, powinni zdecydować się na propozycję od firmy Microsoft. Zastosowane w niej rozwiązania z pewnością nie zawiodą nawet najbardziej zaawansowanych graczy. PlayStation 5 zachwyca panelem dotykowym i szczegółowo dopracowanym padem DualShock 5. Choć ta konsola będzie droższą propozycją, pozwoli przeżywać rozgrywkę razem z jej fikcyjnymi bohaterami. Najnowsza technologia zapewni wysokiej jakości obraz i dźwięk przestrzenny, wzbogacony o wyjątkową precyzję obsługi.

Jakie akcesoria są potrzebne do projektora?

0
Jakie akcesoria są potrzebne do projektora

Planując zakup projektora, zapewne skupiasz się na samym urządzeniu. Oferta produktów na rynku jest tak ogromna i wymaga szczegółowej analizy. Musisz jednak pamiętać, że oprócz projektora ważną rolę odgrywają także akcesoria. To one decydują o komforcie obsługi samego urządzenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągawkę omawiającą podstawowe akcesoria.

Uchwyt do projektora

Jeżeli planujesz zakup projektora stacjonarnego, to musisz zaopatrzyć się także w odpowiedni uchwyt. Zazwyczaj projektor jest montowany w górnej części pomieszczenia. Do tego celu wykorzystuje się uchwyt sufitowy. Dzięki takiej lokalizacji minimalizujesz ryzyko zasłonięcia obrazu przez użytkowników. Ponadto możesz swobodnie przemieszczać się po sali bez konieczności omijania projektora.

Zazwyczaj uchwyt sufitowy ma regulację, która pozwala dopasować go do rozmiarów projektora oraz wysokości, na jakiej będzie zamontowany. Ta regulacja jest niezbędna, aby obiektyw trafił w przestrzeń, na której ma być wyświetlany obraz.

W przypadku modeli krótko i ultrakrótkoogniskowych najlepiej wybrać uchwyt ścienny. Wynika to z faktu, że te typy projektorów muszą być montowane jak najbliżej ekranu. Uchwyt ścienny występuje w formie wysięgnika z regulacją. Jego podstawa jest na stałe przytwierdzona do ściany. Ramię umożliwia ustawienie projektora w optymalnej odległości.

Winda do projektora

Winda do projektora stanowi alternatywę dla uchwytu sufitowego. Umieszcza się ją w otworach zabudowy wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych lub w konstrukcji podwieszanego sufitu. Winda do projektora ma zasilanie elektryczne. Najczęściej są sterowane pilotem lub bezpośrednio połączone z projektorem. W tym drugim przypadku winda opuszcza projektor w chwili rozpoczęcia projekcji i chowa urządzenie po zakończeniu projekcji. Winda do projektora świetnie współpracuje z elektrycznym ekranem do rzutnika.

Winda do projektora jest zazwyczaj montowana w pomieszczeniach o nieco wyższym standardzie. To pozwala na zupełne ukrycie wyłączonego projektora. Ma to ogromne znaczenie estetyczne, ale także chroni samo urządzenie przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem.

Kable HDMI

Zapewne wiesz, że każdy projektor musi być połączony ze źródłem sygnału audio i video. Dlatego też powinieneś zaopatrzyć się w kabel HDMI. Dlaczego HDMI? Ponieważ charakteryzuje się on dużą przepustowością i odpornością na zakłócenia. Pamiętaj, że zazwyczaj odległość pomiędzy projektorem a komputerem to nawet kilkanaście metrów. Im większa odległość, tym częściej pojawiają się zakłócenia. To z kolei przekłada się na gorszą jakość obrazu.

Kupując kabel HDMI najlepiej wybrać wersję 1.4. Jeśli masz urządzenie, które pracuje z rozdzielczością 4K, to powinieneś zaopatrzyć się w kabel HDMI w wersji 2.0 lub 2.1. Kupując przewód, zwróć także uwagę na jego odporność mechaniczną.

Ciekawą alternatywą dla kabli są transmitery HDMI. Tego typu moduły pozwalają na bezprzewodowe połączenie rzutnika ze źródłem sygnału, którym może być nie tylko laptop, ale także kino domowe lub… smartfon. Transmitery HDMI obniżają koszty instalacji, zwiększają odporność na zakłócenia i poprawiają wygodę użytkowania.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć tego typu akcesoria? Zajrzyj na stronę avpoint.pl. Firma AVPoint oferuje szeroki wybór projektorów, ekranów, monitorów oraz akcesoriów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tego sprzętu.

Etykiety na soki

0
Etykiety na soki

Wszyscy, którzy przygotowują domowe przetwory doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są estetyczne etykiety na soki. Dziś dla fanów domowych soków istnieje wiele różnych możliwości, dzięki którym mogą oni pobrać na przykład domowe etykiety do wydrukowania. Etykiety na soki są nie tylko bardzo przydatne w rozpoznawaniu przetworów, lecz również stanowią estetyczną ozdobę każdej butelki czy słoika.

Porady na temat pracy zdalnej

0
praca zdalna

W wielu firmach lockdown spowodowany wirusem przyśpieszył trend zachęcania pracowników do pracy z domu – w wielu przypadkach będzie to zmiana nieodwracalna. Zdalna praca może jednak okazać się prawdziwym technologicznym wyzwaniem, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej w tym trybie nie pracowali. Najważniejsze to dysponować odpowiednim sprzętem, umożliwiającym stały dostęp do sieci oraz wydajną i bezpieczną pracę. Dzięki produktom do przechowywania danych oraz akcesoriom firmy Verbatim możemy być spokojni, że nasz sprzęt nie zawiedzie, gdy jest nam najbardziej potrzebny!

Kiedy należy wymienić baterię w MacBooku Pro?

0
Kiedy należy wymienić baterię w MacBooku Pro?

Po pewnym czasie bateria MacBooka Pro może przestać działać w sposób prawidłowy. Sprawdź, kiedy najlepiej udać się do serwisu na wymianę baterii w komputerze.

Bateria MacBook pro – kiedy należy ją wymienić?

W komputerach Apple stosowane są akumulatory litowo-jonowe, które charakteryzują się dobrym trzymaniem ładunku, a także niezawodnością. Niestety, ale ich największym minusem jest określona żywotność. Producent określa ją w cyklach ładowania. Ta wartość określa sumę pełnych i częściowych cykli rozładowania podczas użytkowania. Jeden cykl to naładowanie komputera od 0 do 100%.

Jednak tą wartość można podzielić. Przykładowo, jeśli podłączyłeś laptopa przy 50% akumulatora i naładowałeś go do 100%, to wykorzystałeś pół cyklu ładowania. Według Apple, po osiągnięciu 1000 cykli ładowania bateria powinna zostać wymieniona. Użytkownicy zauważają, że po przekroczeniu tej liczby, czas pracy na jednym cyklu ładowania jest bardzo krótki, przez co komfortowe korzystanie z komputera nie jest możliwe.

Charakterystyczne objawy sugerujące o konieczności wymiany baterii w MacBooku Pro:

 • spadek czasu pracy
 • przegrzewanie obudowy
 • przypadkowe wyłączanie laptopa
 • bateria nie chce się ładować
 • błędne wskazanie aktualnego stanu naładowania

Co jest najważniejsze podczas wymiany baterii w MacBooku Pro?

Baterie w MacBookach Pro są zamontowane w taki sposób, że samodzielna jej wymiana w domowych warunkach jest niezwykle trudna. Niedoświadczony użytkownik może doprowadzić do jej uszkodzenia, dlatego taka usługa powinna zostać wykonana w autoryzowanym serwisie. Każdy akumulator składa się ze specjalnych ogniw. Ich regeneracja pozwala odzyskać pełną sprawność przy zachowaniu oryginalnej elektroniki. Niestety, ale stosowanie tanich zamienników z Chin może prowadzić do nieprawidłowej pracy komputera.

Bateria MacBook Pro – cena

Koszt wymiany baterii jest uzależniony od modelu MacBooka Pro. Taka usługa w przypadku starszych modeli od 2009 roku do 2012 roku waha się od 399 złotych do około 600 złotych. W nowszych MacBookach Pro cena wymiany baterii waha się od mniej więcej 549 złotych nawet do 949 złotych. W dobrych serwisach dodatkowo dostaniesz 6 miesięcy gwarancji. Jeśli podczas tego okresu urządzenie nie będzie działało tak, jak powinno, wówczas serwis ponownie wykona usługę, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Czy warto wymienić baterię w MacBooku Pro?

Wiele osób zastanawia się czy po kilku latach użytkowania jest sens wymieniać baterię w MacBooku Pro. Możemy z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć, że tak! MacBook Pro z wymienioną baterią będzie działał tak, jak nowy model. Osiągnięcie kilku godzin na jednym cyklu ładowania nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Komfort pracy będzie nieporównywalnie lepszy. Koszt wymiany baterii na nową jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego laptopa!

Swojego MacBooka Pro możesz oddać do serwisu bez wychodzenia z domu. Firma AppleFix z Wrocławia wprowadziła do swojej oferty możliwość naprawy wysyłkowej. Wystarczy wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera!

Uratuj swojego laptopa! Jak wygląda naprawa MacBooka?

0
naprawa MacBooka

Potrzebujesz naprawy MacBooka? Przygotowaliśmy szereg porad, które ułatwią znalezienie odpowiedniego serwisu, który profesjonalnie zajmie się Twoim sprzętem.

Naprawa MacBooka – serwis czy samodzielna naprawa?

Gdy dojdzie do uszkodzenia MacBooka wiele osób zastanawia się, czy udać się z problemem do serwisu, czy spróbować rozwiązać go na własną rękę. Nad naprawą w domowych warunkach warto się dobrze zastanowić, ponieważ brak odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim narzędzi może doprowadzić do jeszcze większych szkód. Apple projektując swoje urządzenia, stosuje unikalne rozwiązania, które są znane wąskiemu gronu osób. Serwisanci przechodzą odpowiednie szkolenia w zakresie napraw MacBooków, dlatego są w stanie poradzić sobie z wieloma usterkami (https://applefix.pl/serwis-macbook-wroclaw/). Samodzielne ratowanie sprzętu wiąże się z kosztami, ale również z ogromną ilością poświęconego czasu.

Jakie usterki MacBooka można naprawić?

Tak naprawdę większość problemów w MacBookach można rozwiązać. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze usterki, które występują w komputerach Apple.

 • wymiana baterii

To zdecydowanie najpopularniejsza przypadłość dotykająca wszystkie MacBooki. Po osiągnięciu 1000 cykli ładowania, akumulator przestaje trzymać wystarczającą ilość ładunku. W ten sposób korzystanie z urządzenia nie jest możliwe, ponieważ czas pracy na baterii jest bardzo krótki. Regeneracja akumulatora pozwala na przywrócenie pełnej sprawności baterii. Taką naprawę MacBooka powinien wykonać każdy jego użytkownik.

 • wymiana matrycy

Najczęściej problemy z ekranem dotyczą powłoki antyrefleksyjnej. Z czasem zaczynają pojawiać się na wyświetlaczu przebarwienia, które wpływają przede wszystkim na estetykę. Jedynym sposobem jest jej całkowite usunięcie. Dla doświadczonego serwisanta nie będzie stanowiło to najmniejszego problemu.

Drugą najpopularniejszą usterką w MacBookach jest rozbicie całego panelu. W tym przypadku możliwa jest jedynie wymiana na zupełnie nowy, pozbawiony wad ekran LCD. Jeśli obudowa nie została uszkodzona, to istnieje możliwość jej pozostawienia. To znacznie minimalizuje koszty!

 • zalany MacBook

Zalanie MacBooka zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Nawet niewielka ilość cieczy na obudowie może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń. Należy bezwzględnie pamiętać, aby komputer pozostał wyłączony i odcięty od źródła zasilania. Przed wizytą w serwisie pozostaw go do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Następnie udaj się do sprawdzonego serwisu, który zdiagnozuje i następnie naprawi Twojego laptopa.

Naprawa MacBooka – cena i dostarczenie sprzętu

Koszt naprawy MacBooka zależy od konkretnej usterki. Do najtańszych należą usługi polegające na czyszczeniu i konserwacji podzespołów. Z takie naprawy jak wymiana baterii, czy matrycy trzeba zapłacić od około 400 złotych nawet do 2 tys. złotych. Serwis przed podjęciem się naprawy wykonuje szczegółową diagnostykę i przedstawia pełny kosztorys.

MacBooka do naprawy można przekazać osobiście, choć w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się naprawy realizowane drogą wysyłkową. Klient musi wypełnić formularz i zamówić pod wskazany adres kuriera. Serwis pokrywa koszty transportu, co jest ogromną zaletą! Po kilku dniach urządzenie wróci do Ciebie w pełni naprawione!