Rozwiązanie na miarę XXI wieku, czyli generator haseł

0

Dawniej ludzie co najwyżej mieli hasło do banku czy gdzieś do sejfu. Dzisiaj zaś można na swój sposób powiedzieć, że hasła są naszą codziennością i że otaczają nas absolutnie ze wszystkich stron…

Bezpieczeństwo w Internecie

Oczywiście owa mnogość haseł spowodowana jest naszą aktywnością internetową. Mamy wiele kont na przeróżnych serwisach i portalach i wszędzie potrzebujemy mieć hasło. Jednakże trudno nam jest zapamiętać tak dużą ilość haseł, więc w efekcie często mamy tylko jedno do kilku stron. Niestety skutkuje to drastycznym spadkiem bezpieczeństwa – każdy może włamać na nasze konta. Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby nam jednocześnie mieć tylko jedno hasło ogólne, co nie byłoby niebezpieczne?

Generator haseł – idealny pomysł

Oczywiście! Tym znakomitym rozwiązaniem jest generator haseł – program będący jednocześnie rozszerzeniem przeglądarki Chrome (do pobrania z: https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl) oraz aplikacją. Menedżer haseł wyróżnia się tym, że naszym zadaniem jest zapamiętanie tylko i wyłącznie jednego hasła. Kiedy wpiszemy je oraz nazwy poszczególnych systemów, np. nasz adres e- mail, t program sam wygeneruje bezpieczne, unikalne hasła.

Warto w tym momencie podkreślić, że tak powstałe bezpieczne hasła spełniają wymogi wszystkich stron tj. mają cyfry oraz małe i duże litery. Ponadto w każdej chwili podając te same dane, możemy je znowu ponownie wygenerować. W efekcie ryzyko posiadania na koncie nieproszonego gościa maleje bardzo mocno. Warto zatem rozważyć możliwości, jakie daje generator haseł.

Jak podłączyć wyłącznik nadprądowy?

0

Wyłącznik instalacyjny, zwany również wyłącznikiem nadprądowym jest elementem instalacji elektrycznej, jaki ma za zadanie przerwać ciągłość obwodu, kiedy to prąd płynący w tym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla tego obwodu. Przeznaczeniem tych wyłączników jest sterowanie oraz zabezpieczenie przed różnymi nieprzyjemnymi awariami, takimi jak np. zwarcie obwodów odbiorczych czy urządzeń elektrycznych.

Do czego wykorzystać system Digital Signage w hotelu?

0

Nowoczesna technologia już dawno temu zawitała do hotelu, nie tylko ułatwiając pobyt gościom, ale również usprawniając komunikację z obsługą i budowanie przekazu marketingowego. Warto tutaj bliżej przedstawić system Digital Signage, który może spełniać różne funkcje.

Jak wybrać dobre słuchawki?

0

Bogactwo produktów wśród słuchawek przeznaczonych dla graczy komputerowych sprawia, że wybór tego najlepszego produktu stał się w pewnym sensie skomplikowany. Kiedy jednak wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie parametry są najistotniejsze kwestia zakupu staję się dużo prostsza.

Co wybrać własny hosting, czy bezpłatny blog?

0

Każdy kto planuje uruchomić własny blog tematyczny musi bardzo mocno zastanowić się nad tym, czy chce skorzystać z darmowych rozwiązań, czy też zainwestować w porządny hosting i unikalną domenę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Co to jest lean management?

0

Jako nazwę zwyczajową dla lean management używa się lean. Jest to koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwinęła się w oparciu o zasady i narzędzia Systemu Produkcyjnego Toyota. Jest to rozszerzenie koncepcji lean manufacturing, którą stosuje się w procesach produkcyjnych.

Słuchawki douszne – co warto wiedzieć?

0

Rynek przenośnego audio w ciągu ostatnich kilku lat rozwinął się bardzo dynamicznie. Wynika to nie tylko z faktu, iż obecnie niemal każdy telefon umożliwia nam słuchanie muzyki w formacie mp3, ale również coraz częściej mamy możliwość korzystania z aplikacji streamingujących muzykę.

Telewizja online – łatwo dostępny sposób na oglądanie ulubionych programów

0

Nowoczesna technologia stwarza nieograniczone możliwości w wielu dziedzinach. Teraz również telewizja wkracza w nowy wymiar ze względu na możliwość korzystania z niej przez internet. Chcesz mieć dostęp do ulubionych programów w każdej chwili? Przekonaj się, co trzeba zrobić, aby oglądać telewizję za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych.

Kamera sportowa – jakie daje możliwości i czy warto w nią inwestować?

0
Kamera sportowa – jakie daje możliwości i czy warto w nią inwestować?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto dowiedzieć się jaką kamerę sportową warto wybrać, aby zapewnić sobie niezapomniane pamiątki ze swoich ekstremalnych, sportowych przygód.

Czym jednak różni się kamera sportowa od tej, którą dziś już prawie każdy posiada w wyposażeniu swojego nowoczesnego smartfona?

Różnic jest kilka i są one znaczące. Przede wszystkim chodzi tu o możliwości. Większość kamer sportowych, a do takich zalicza się uwielbiana przez klientów kamera sportowa GoPro, wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które umożliwiają na przykład fotografowanie pod wodą. To świetna opcja dla tych, którzy swoje najbliższe wczasy planują na nurkowaniu. Oczywiście to jeszcze nie wszystko

Kamery sportowe cechują się łatwością użytkowania, co znacznie poprawia komfort obsługi. Ich obudowa zwykle jest lekka a ponadto można dokupić do nich dodatkowy osprzęt.

Kamera sportowa GoPro – idealna dla cyklistów

Ekstremalne wypady na BMXach? Jeśli tak, to tylko z kamerką. Wystarczy tylko niewielki uchwyt i montaż urządzenia do kasku zajmuje zaledwie kilka chwil.

Kosztowne gadżety sportowe

Wciąż wiele osób uważa, że zakup kamerki sportowej to „widzimisię” bogaczy. Tymczasem okazuje się, że dobrej jakości modele nie kosztują wcale tak wiele, jak mogłoby się wydawać.

Faktycznie, jeszcze kilka lat temu za dobrej jakości kamerkę trzeba było zapłacić nawet dwa tysiące złotych i mowa tutaj o urządzeniach o wątpliwej jakości. Dziś te same kosztują nawet pięćset złotych.

Warto jednak pamiętać, że liczy się przede wszystkim jakość

Jakiekolwiek zdjęcia można zrobić czymkolwiek. Jeśli ktoś w dalszym ciągu używa aparatów analogowych to i one poradzą sobie z uwiecznieniem najważniejszych chwil wakacyjnych. Jednak czy to naprawdę wystarczy? Czy pierwszy sok do wody, trick na BMXie lub deskorolce mogą być dokładnie ukazane na takim sprzęcie? Niekoniecznie. Właśnie dlatego istnieją takie urządzenia jak kamera sportowa GoPro, która jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby wymagających klientów.

Jakie nowe możliwości możemy znaleźć w kamerach sportowych?

To, co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę to rozdzielczość obrazu. W najnowszych modelach przyjdzie nam się spotkać z technologią 4K. Doskonałym narzędziem przy tworzeniu nagrań wideo jest również funkcja slow-motion

Efekty nagrań są fenomenalne

Producenci wciąż testują najnowsze technologie pojawiające się na rynku. Systematycznie wdrażają je w swoje produkty odpowiadając na coraz wyższe potrzeby swoich klientów.

Tak więc warto inwestować, czy nie?

Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić sobie sam. Kamery sportowe dedykowane są dla osób, którym zależy na:

  • łatwości obsługi
  • szerokich możliwościach technologicznych
  • wysokiej rozdzielczości obrazu
  • dodatkowych funkcjach
  • wysokim stopniu nasycenia barw.

Należąc do takiej grupy osób odpowiedź powinna nasunąć się sama. Warto jednak przy tym przypomnieć, że koszty nie są dziś poważną barierą. Budżetowe konstrukcje choć nie są tak doskonałe jak ich droższe odpowiedniki radzą sobie całkiem nieźle a już na pewno lepiej niż kamery w telefonach.

Samsung Galaxy S6 – czy warto kupić ten model?

0
Samsung Galaxy S6 – czy warto kupić ten model?

Samsung Galaxy S6 swoją premierę miał w 2015 roku, dlatego nie tylko spadła jego cena, ale też ugruntowały się opinie użytkowników na temat jego jakości i funkcjonalności. Model z najwyższej półki posiada wiele zalet i kilka drobnych wad decydujących o wyborze.