czwartek, Kwiecień 26, 2018

Uruchomienie telewizji online na urządzeniu mobilnym

0

Telewizja online pozwala na obejrzenie ulubionych programów telewizyjnych lub transmisji, bez konieczności korzystania w tym celu z telewizora. Jak można uruchomić TV w internecie na urządzeniu mobilnym? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach.

Czym jest system WMS? Jak wybrać najlepszy?

0

Trudno wyobrazić sobie świat, w którym nie ma komputerów, nie ma baz danych, nie ma programów i aplikacji ułatwiających funkcjonowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Wszechobecna informatyzacja sprawiła, że systemy zarządzania danymi stały się czymś powszechnym, wykorzystywanym m.in. w służbie zdrowia, szkolnictwie, transporcie i logistyce. To właśnie transport i logistyka (magazyny, centra logistyczne, składy towarów) wykorzystują systemy zarządzania towarami, czyli WMS. Tylko czy każdy system WMS sprawdzi się równie dobrze zarówno w niewielkim magazynie, jak i ogromnym centrum logistycznym?

Jak płatności internetowe wpływają na użytkowników sklepów internetowych?

0

Polacy coraz częściej robią zakupy w sieci, ponieważ jest to dla nich wygodne. Poza tym, wiedzą, że operacje finansowe za poszczególne zakupy będą bezpieczne, ponieważ płatności internetowe są na wysokim poziomie. Metoda płatności jest dowolna, ponieważ za zakupy dokonane drogą internetową można zapłacić za pobraniem lub przelewem. Same przelewy wykonywane są szybko i za pośrednictwem wiarygodnych operatorów.

Reklama w Google Zakupy

0

Kampanie AdWords są bardzo często i chętnie wykorzystywane do tworzenia reklam produktowych. Zyskały niesłabnącą popularność głównie dlatego, że są skuteczne. Pozwalają także na rozsądne gospodarowanie budżetem promocyjnym. Jedną z najczęściej wykorzystywanych opcji jest prowadzenie kampanii produktowych, zwanych także Google Zakupy. Pora dowiedzieć się, jak należy je poprowadzić.

Drukarki kodów kreskowych – komu mogą się przydać

0

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy doskonale wie czym jest kod kreskowy. Przecież spotykamy się z nim na co dzień, wiec na pewno wiemy czym jest i jaka jest jego funkcja. Co ciekawe, gdybyśmy zdecydowali się przeprowadzić mały eksperyment i zadali przypadkowym osobom proste pytanie czym jest kod kreskowy odpowiedzi mogłyby nas zdziwić. Nagle okazałoby się, że większość osób tak naprawdę dokładnie nie wie czym jest kod kreskowy. Wiemy oczywiście jak wygląda i do czego służy, ale co oznacza?

Jak pisać teksty na firmowego bloga?

0

Coraz więcej przedsiębiorców, także tych niewielkich, decyduje się na wykorzystywanie potencjału promocyjnego, jaki daje Internet. Wśród takich działań jest też oczywiście prowadzenie firmowego bloga. Jest to bez wątpienia coś pozytywnego – im bliżej do klienta wychodzisz, tym lepiej. Możesz w trakcie prowadzenia bloga spotkać się jednak z problemem niemal zerowego lub ciągle spadającego czytelnictwa Twoich wpisów. Coś, co początkowo może wydawać się czymś banalnym, stanie się nie lada wyzwaniem. Jak tworzyć wpisy firmowe, aby w ogóle ktokolwiek chciał je czytać? Oto kilka praktycznych wskazówek.

  1. Pisz zrozumiale dla klienta.

Zbyt skomplikowane, czy przepełnione branżowym słownictwem wpisy to dość częsty błąd, pojawiający się na blogach. To dobrze, że znasz się na tym, co robisz – w końcu klienci oczekują od Ciebie tego, że będziesz ekspertem w swojej branży. Rola eksperta polega jednak też na tym, że powinien on umieć przejrzyście wytłumaczyć coś drugiej osobie. Klienci, w szczególności tacy, którzy nigdy nie korzystali z podobnych usług, mogą Cię po prostu nie zrozumieć, jeśli Twój wpis okaże się w rzeczywistości specyfikacją techniczną maszyny lub instrukcją obsługi. Blog ma służyć przybliżeniu wszystkim tego, co robisz. Jeśli więc np. decydujesz się pochwalić certyfikatem, który zdobyłeś na swój produkt, to wyjaśnij też, czym on tak naprawdę jest – kto i za co go przyznaje oraz czego gwarancją jest on dla klienta. Nawet jeżeli robisz naprawdę skomplikowane i zaawansowane technicznie rzeczy, to nie musisz tego udowadniać odbiorcom, tworząc treści niezrozumiałe dla nich. Pokaż tę złożoność Twoich działań tak, aby byli oni w stanie realnie to dostrzec i docenić.

  1. Zadbaj o atrakcyjność wizualną wpisów.

Odstraszyć swojego klienta możesz nie tylko skomplikowanym, branżowym słownictwem, ale też w dodatku zbitym tekstem, niczym z książki naukowej. Pamiętaj o tym, że blog ma zachęcać i wyjaśniać Twoją pracę. Rozdzielaj tekst pod względem tematycznym akapitami i nagłówkami. Stosuj wyliczenia, numeracje, w których zawrzesz choćby porady dla klientów. Mówiąc o konkretnym produkcie, powinieneś wstawić jego zdjęcie, aby klient wiedział, o czym mu opowiadasz. W dodatku ponownie atrakcyjnie przedzieli to tekst. Gdy Twój czytelnik zobaczy zbyt długi, mało atrakcyjny wizualnie tekst, to może już na samym początku stwierdzić, że po prostu nie chce mu się poświęcić swojego czasu na przeczytanie tego, co masz mu do powiedzenia.

  1. Bądź autorytetem dla klienta.

Postaraj się, aby czytelnik miał wrażenie, że faktycznie ma do czynienia z ekspertem. Zaangażuj się w to, o czym piszesz. Jeśli piszesz tylko dlatego, że obecnie wypadałoby to robić, to lepiej przestań. Pomyśl, co zainteresowałoby Cię, gdybyś to Ty znalazł się po drugiej stronie. Przede wszystkim twórz treści samodzielnie – nie kopiuj od innych, producentów, konkurencji itd. Jeśli w Twojej branży pojawi się jakaś nowinka lub ważne zmiany, to odnieś się do nich. Spraw, aby treści na Twoim blogu były zawsze aktualne wobec tego, co dzieje się wokół Twojej firmy. Sprowadza się to też do tego, że dobrze prowadzony, wartościowy blog, wiąże się z regularnością wpisów. Jeden z gorszych błędów, jakie możesz popełnić, to widok najświeższego wpisu sprzed pół roku, jaki zastaje klient, odwiedzając Twoją stronę.

  1. Poprawiaj błędy!

Podstawowa zasada – czytaj tekst jeszcze raz po napisaniu całości. Zawsze znajdzie się jakaś wpadka, konieczne jest dopracowanie wszystkiego po zakończonej pracy. Nie musisz być oczywiście poetą, czy kolejnym profesorem Bralczykiem, lecz choćby wrzucenie tekstu do jednego z internetowych narzędzi, sprawdzających poprawność tekstów, nic Cię przecież nie kosztuje. A stron takich znajdziesz naprawdę mnóstwo. Aby być wiarygodnym, musisz też przestrzegać podstawowych zasad językowych. W przeciwnym wypadku, nawet najdłuższy i naszpikowany branżowym słownictwem referat, będzie wyglądał raczej komicznie, a nie rzetelnie.

Prowadzenie bloga firmowego jest naprawdę korzystne. Tworzysz w ten sposób pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, dbasz o dobry kontakt z klientami. Możesz też wspierać w ten sposób pozycjonowanie swojej strony internetowej, zapewniając jej wartościowe treści, linki, a także ruch na niej. Warunkiem jest jednak to, że podejdziesz do całego przedsięwzięcia w sposób poważny, a nie lekceważący. Jeśli wpisy na blogu mają mieć realną moc i wpływ na Twoich klientów oraz jakość Twojej strony, to same również muszą prezentować odpowiednią jakość. Nie stworzysz rzetelnego bloga firmowego, poświęcając mu 10 minut raz na 3 miesiące. Jeśli myślisz, że takie podejście może gwarantować Ci sukces, to lepiej, abyś w ogóle porzucił pomysł bloga i skupił się na innych aspektach swojej działalności, w których czujesz się mocniejszy.

Rozwiązanie na miarę XXI wieku, czyli generator haseł

0

Dawniej ludzie co najwyżej mieli hasło do banku czy gdzieś do sejfu. Dzisiaj zaś można na swój sposób powiedzieć, że hasła są naszą codziennością i że otaczają nas absolutnie ze wszystkich stron…

Bezpieczeństwo w Internecie

Oczywiście owa mnogość haseł spowodowana jest naszą aktywnością internetową. Mamy wiele kont na przeróżnych serwisach i portalach i wszędzie potrzebujemy mieć hasło. Jednakże trudno nam jest zapamiętać tak dużą ilość haseł, więc w efekcie często mamy tylko jedno do kilku stron. Niestety skutkuje to drastycznym spadkiem bezpieczeństwa – każdy może włamać na nasze konta. Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby nam jednocześnie mieć tylko jedno hasło ogólne, co nie byłoby niebezpieczne?

Generator haseł – idealny pomysł

Oczywiście! Tym znakomitym rozwiązaniem jest generator haseł – program będący jednocześnie rozszerzeniem przeglądarki Chrome (do pobrania z: https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl) oraz aplikacją. Menedżer haseł wyróżnia się tym, że naszym zadaniem jest zapamiętanie tylko i wyłącznie jednego hasła. Kiedy wpiszemy je oraz nazwy poszczególnych systemów, np. nasz adres e- mail, t program sam wygeneruje bezpieczne, unikalne hasła.

Warto w tym momencie podkreślić, że tak powstałe bezpieczne hasła spełniają wymogi wszystkich stron tj. mają cyfry oraz małe i duże litery. Ponadto w każdej chwili podając te same dane, możemy je znowu ponownie wygenerować. W efekcie ryzyko posiadania na koncie nieproszonego gościa maleje bardzo mocno. Warto zatem rozważyć możliwości, jakie daje generator haseł.

Jak podłączyć wyłącznik nadprądowy?

0

Wyłącznik instalacyjny, zwany również wyłącznikiem nadprądowym jest elementem instalacji elektrycznej, jaki ma za zadanie przerwać ciągłość obwodu, kiedy to prąd płynący w tym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla tego obwodu. Przeznaczeniem tych wyłączników jest sterowanie oraz zabezpieczenie przed różnymi nieprzyjemnymi awariami, takimi jak np. zwarcie obwodów odbiorczych czy urządzeń elektrycznych.

Do czego wykorzystać system Digital Signage w hotelu?

0

Nowoczesna technologia już dawno temu zawitała do hotelu, nie tylko ułatwiając pobyt gościom, ale również usprawniając komunikację z obsługą i budowanie przekazu marketingowego. Warto tutaj bliżej przedstawić system Digital Signage, który może spełniać różne funkcje.

Jak wybrać dobre słuchawki?

0

Bogactwo produktów wśród słuchawek przeznaczonych dla graczy komputerowych sprawia, że wybór tego najlepszego produktu stał się w pewnym sensie skomplikowany. Kiedy jednak wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie parametry są najistotniejsze kwestia zakupu staję się dużo prostsza.