niedziela, styczeń 16, 2022

Jak sprawdzić poprzednie wersje stron internetowych?

0
Jak sprawdzić poprzednie wersje stron internetowych

Czasem, gdy przeglądamy strony internetowe, zastanawiamy się, jak prezentowały się one w momencie rozpoczęcia swojej działalności. W niektórych sytuacjach tego typu wiedza mogłaby uchronić nas przed potencjalnym oszustwem lub zwyczajnie sprawić, że nasza ciekawość zostanie zaspokojona. Na całe szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają nam powrót do przeszłości, dzięki czemu możemy przejrzeć historie interesujących nas witryn. Co więc należy zrobić, aby sprawdzić starą wersję strony i wreszcie jakie zalety się z tym wiążą? 

Po co przeglądać stare wersje stron?

Trzeba przyznać, że w internecie wiele się zmienia. W chwili, gdy najnowsza wersja HTMLa ustanowiła kolejne standardy, wiele stron uległo licznym zmianom. Począwszy od zwykłego szablonu czy też całego systemu zarządzania treścią, skończywszy na sposobie informowania użytkowników o nowych artykułach. Niektóre nie wytrzymały próby czasu lub po prostu nie przyjęły się tak, jak oczekiwał tego właściciel danego adresu. Przeglądanie poprzednich wersji stron niesie ze sobą wiele korzyści. Narzędzia umożliwiające ową weryfikacje są zmorą dla osób, które usiłują naciągnąć użytkowników na grube pieniądze, nie znając podstawowej wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje sieć. Oczywiście możliwość przeglądania starych wersji witryn nie ogranicza się jedynie do nieprzyjemnych aspektów. Możemy przecież udać się w sentymentalną podróż po stronach, które były dla nas swego czasu ważne. Tęsknisz za starym wyglądem steama? Z pomocą odpowiednich narzędzi będziesz w stanie przypomnieć sobie, jak wyglądała wspomniana platforma, gdy zaczynała karierę. Swoją drogą na stronie https://techpolska.pl możesz dowiedzieć się o trojanie, który wykradł konta użytkowników. Jeśli jakimś cudem jesteś ofiarą ataku, zapewne z utęsknieniem spoglądasz na starą wersję owej platformy.

Jak przejrzeć historie strony?

Sposób na przyjrzenie się poprzednim wersjom stron internetowych jest banalnie prosty. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „historia stron” i kliknąć pozycję znajdującą się na samej górze. Gdy znajdziemy się na danej stronie, zauważyć możemy, że do dyspozycji mamy trzy opcje wyszukiwań. Są nimi „kopia Google cache”, „kopia Archive.org” oraz „aktualna wersja”. Nas interesuje jedynie kopia Archive.org. Wyszukując stronę przy wykorzystaniu tej opcji, dostrzec możemy oś czasu. Są na niej widoczne szczegółowe informacje na temat aktywności w poszczególnych datach. Niestety nie wszystkie adresy będziemy w stanie odtworzyć tak, jak je pamiętamy. Jeśli szukasz ciekawych informacji na podobne tematy, koniecznie odwiedź https://techpolska.pl.

Dobra praca w Warszawie? To możliwe!

0
Dobra praca w Warszawie

Są w naszym kraju takie miejscowości, gdzie o znalezienie satysfakcjonującego zajęcia jest stosunkowo łatwo. Niektóre rynki w polskich miastach wciąż się bowiem dynamicznie rozwijają, więc stale potrzebują nowych rąk pracy. Przykładem może być tutaj, chociażby stolica, gdzie z pewnością takie zjawisko zachodzi. Te obserwacje potwierdzają zresztą też liczne oferty pracy w Warszawie oraz okolicach.

Produkcja konstrukcji stalowych – jak przebiega taki proces?

0
Produkcja konstrukcji stalowych

W dzisiejszym świecie obróbka metali ma ogromne znaczenie dla przemysłu. Produkcja konstrukcji stalowych odgrywa tutaj szczególnie ważną role. Obiekty wykonane ze stalowych elementów, takie jak bramownice, kontenery, zsuwnie, hale czy wiaty, otaczają nas dzisiaj niemal wszędzie. Bez nich rozwój wielu branż nie byłby możliwy, a zatem zdecydowanie warto wiedzieć w jaki sposób powstają. Postaramy się przybliżyć nieco tę kwestię.

Produkcja konstrukcji stalowych – biuro projektowe

Kluczem do sprawnej i terminowej realizacji procesu produkcji konstrukcji stalowych jest dobra organizacja pracy, analiza oraz odpowiedni podział zadań. Dlatego też etap planowania prac jest niezwykle istotny. Większość firm, które zajmują się spawaniem stalowych konstrukcji posiada biuro konstrukcyjno-projektowe. Trafiają do niego dokumenty dostarczone przez klienta, zgodnie z którymi ma powstać obiekt. Na podstawie tych dokumentów powstaje projekt wykonawczy, od którego zależą kwestie takie jak koszt całej inwestycji czy termin realizacji. Wówczas można oszacować także, ile materiału należy zamówić, aby nie zabrakło go podczas wykonywania prac, a także by uniknąć strat i nadprodukcji.

Produkcja konstrukcji stalowych – realizacja projektu

Po gruntownej analizie projektu, można przejść do zamówienia oraz rozładunku zamówionych materiałów. Następnie można przejść do produkcji konstrukcji stalowych zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Elementy są cięte, wypalane lub szlifowane. Po zespawaniu konstrukcji, należy także zabezpieczyć je poprzez odpowiednie wykończenie np. piaskowanie. Więcej na temat tych procesów można przeczytać tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/konstrukcje-stalowe/. Na koniec, kiedy konstrukcja stalowa została już wykonana, klient otrzymuje certyfikat, który potwierdza zgodność obiektu ze standardami Unii Europejskiej. Co jeszcze jest istotne w produkcji konstrukcji stalowych? Część nowoczesnych firm z odpowiedzialną polityką proekologiczną dba też o takie aspekty prac produkcyjnych, jak oszczędność surowca czy prawidłowe zarządzanie odpadami.

Akcesoria ochronne do smartfonów, które warto mieć

0
Akcesoria ochronne do smartfonów

Dziś ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez smartfona. Telefon umożliwia nam szybką komunikację ze znajomymi czy bliskimi, służy nam do pracy i do rozrywki. Na rynku znajdziemy mnóstwo akcesoriów do smartfonów. Przedstawiamy 2 produkty, które naszym zdaniem warto mieć.

Porządne etui to absolutny must-have

Telefonu komórkowego używamy praktycznie codziennie. Intensywna eksploatacja zwiększa ryzyko uszkodzenia urządzenia. Zarysowania, pęknięcia czy inne zniszczenia nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale także znacznie obniżają wartość telefonu, przez co później ciężko go sprzedać. 

Bez znaczenia czy z telefonu korzystamy non stop, czy tylko sporadycznie – zawsze istnieje szansa, że urządzenie wyślizgnie się z ręki i z całym impetem uderzy o ziemię. Aby zmniejszyć to ryzyko, warto zainwestować w porządne etui, które ochroni plecki i boki telefonu przed uszkodzeniem. 

Na rynku znajdziemy case’y wykonane z silikonu, poliuretanu, włókna węglowego, a nawet ze skóry czy drewna. Warto postawić na dobry jakościowo model, który nie zetrze się i nie zniszczy po krótkim czasie. 

Transparentne etui mają tendencję do żółknięcia po pewnym czasie, co wygląda dość nieestetycznie. W takim przypadku najlepiej wybrać model wyposażony w specjalną funkcję, która zapobiegnie zmianie koloru i ścieraniu. Na stronie gsmok.pl dostępne są m.in. produkty Goospery Mercury z funkcją Anti Yellow-Aging, która sprawia, że case’y nie żółkną i nie ścierają się po dłuższym użytkowaniu. 

Zalety szkła hartowanego

Chyba każdy posiadacz smartfona przynajmniej raz w życiu doświadczył kilkusekundowego przerażenia, kiedy telefon wyślizgnął mu się z ręki i upadł ekranem do dołu. Wizja roztrzaskanego wyświetlacza raczej nie jest dla nikogo przyjemna. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, warto zaopatrzyć smartfon w porządne szkło hartowane. 

Szkło hartowane to praktyczne akcesorium, które skutecznie zabezpieczy przedni wyświetlacz telefonu przed zarysowaniami, pęknięciami i innymi uszkodzeniami. Proces hartowania polega na podniesieniu temperatury szkła do około 630 stopni, by następnie błyskawicznie je ochłodzić sprężonym powietrzem. Hartowanie sprawia, że szkło jest nawet trzykrotnie mocniejsze od klasycznej wersji.

Szkła ochronne do smartfonów zwykle mają klasę twardości 9H, gdzie 10H jest klasą najmocniejszą. Oznacza to, że szkła skutecznie chronią wyświetlacze przed zarysowaniami i pęknięciami, a także mogą stanowić znakomitą amortyzację podczas upadków.

W sklepie GSMOK dostępne są solidne szkła hartowane o klasie twardości 9H przeznaczone do telefonów różnych marek – w tym Apple, Huawei, Lenovo, LG, Motorola, Oppo, Samsung i Xiaomi. Hurtownia GSM oferuje szkła:

  • 2.5D odrobinę mniejsze od wyświetlacza, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku case’ów z powiększonym rantem,
  • 5D dopasowane do krawędzi telefonu,
  • ceramiczne 5D o matowym wykończeniu, na którym nie zostają odciski palców; są cieńsze od szkieł 5D, a przy tym bardzo trwałe,
  • 5D liquid glass z lampą UV.

Automatyczna windykacja – pomoc w ściąganiu należności

0
Automatyczna windykacja

Egzekwowanie należności finansowych nie należy do zadań łatwych. Potrafi być nie tylko czasochłonne, ale również uciążliwe i nieprzyjemne. Często, polega na regularnym powtarzaniu tych samych czynności, których celem jest doprowadzenie do uzyskania należnej zapłaty. Skuteczną pomoc w egzekwowaniu należności oferują systemy komputerowe do automatycznych windykacji. Poniżej, przyglądamy się z bliska tematowi automatycznej windykacji, podpowiadamy jakie są najważniejsze funkcje dostępnych programów komputerowych oraz jak wybrać ten właściwy, dopasowany do potrzeb twojej firmy.

Korzyści z wyboru automatycznej windykacji

Windykacja wymaga regularnego i notorycznego nawiązywania kontaktu z płatnikami. W przypadku wielu firm może to obejmować nawet kilkaset lub kilka tysięcy kontaktów każdego dnia. Nawiązywanie rozmowy z każdym nieuczciwym kontrahentem może być bardzo obciążające dla twojej kadry pracowniczej. Dlatego systemy automatycznej windykacji oferują przede wszystkim możliwość zautomatyzowania procesu nawiązywania kontaktu – zarówno drogą internetową jak telefoniczną.

Systemy takie jak Easy Call gwarantują nawet 20% pozytywnych odpowiedzi z połączeń telefonicznych. Pomocna jest pod tym względem możliwość skonfigurowanego wykorzystania narzędzi internetowych, SMS, VMS i innych, zwiększających odbieralność wykonywanych połączeń.

Szczególnie trudne jest realizowanie windykacji wieloetapowych. Wbrew pozorom, również nimi zajmuje się automatyczna windykacja. Jest ona w stanie wykonywać wybrane czynności, takie jak: detekcja odbioru przez pocztę głosową, identyfikacja rozmówcy, transfer danych pomiędzy systemami zewnętrznymi, informowanie o należnej kwocie, terminach płatności oraz innych danych szczegółowych.

Windykacja dopasowania do potrzeb twojej firmy

Do grona pomocnych narzędzi, na których obecność należy zwrócić uwagę, przyglądając się dostępnym systemom, jest graficzny kreator kampanii windykacyjnych. Funkcja ta sprawdza się w czasie realizowania procesów windykacyjnych w różnych typach przedsiębiorstw. Jest sprawą oczywistą, że w każdym z nich windykacja będzie przebiegać odmiennie, a tym samym – jej usprawnienie wymagać będzie odmiennego wykorzystania dostępnych funkcji.

Kreator graficzny pozwala wizualizować cały proces, w postaci prostych i zrozumiałych grafik. Dalsza edycja procesu windykacyjnego polega na edytowanie składających się na grafiki komunikatów i ich treści. Przebiega to sprawnie i bardzo intuicyjnie. W rezultacie zaplanowanie procesu windykacyjnego polega na stworzeniu jego graficznych scenariuszy, będących „mapą” zaplanowanych działań i zamierzonych do osiągnięcia celów.

Warto też zwrócić uwagę na obecność dodatkowych narzędzi, zwiększających skuteczność realizowanych połączeń. Do takich należą inteligentne prezentacje połączeń, nazywane w skrócie SIPP. Systemy te pozwalają na analizę „odbieralności” połączeń wykonywanych do Twoich dłużników, a w rezultacie pozwalają też na ustalenie optymalnego czasu oraz częstotliwości ich wykonywania.

Systemy analityczne dla biznesu

0
Systemy analityczne dla biznesu

Prowadzenie każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od jego rozmiarów i charakteru – polega w dużym stopniu na planowaniu. Chodzi przede wszystkim o dokładną analizę bieżącego funkcjonowania całej firmy, w tym o jej finanse i aktualny ich stan. Ważne jest przygotowywanie szczegółowych raportów, w oparciu o które podejmowane będą decyzje dotyczącego dalszego działania firmy. Im więcej informacji zostaje uwzględnionych w procesie decyzyjnym, tym większe szanse, że doprowadzi do poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Poniżej skupiamy się na systemach do analizy, raportowania oraz planowania – dedykowanych właśnie dla biznesu.

Racjonalne i bezpieczne planowanie przyszłości twojej firmy

Systemy dedykowane do obsługi przedsiębiorstw można podzielić na kilka kategorii. Znajdziesz zarówno programy dedykowane dla różnych typów obiektów, jak i przeznaczone do wykonywania różnych działań. Przykładowo, w firmach gastronomicznych korzysta się z systemów dostosowanych do obsługi restauracji; dla hoteli dedykowane są specjalistyczne systemy do kwaterowania, dla magazynów natomiast dostępne są programy ewidencyjne, pozwalające sprawnie zarządzać całym obszarem magazynowym.

W wielu firmach kluczowa jest jednak nie tylko sama komputerowa obsługa bieżących działań pracowniczych i zakładowych, ale również analiza kosztów i finansowych aspektów działalności firmy. Dla nich dedykowane jest specjalne rozwiązanie – systemy BI, zaprojektowane pod kątem potrzeb i wspierania procesów decyzyjnych zapadających na wysokich szczeblach kierowniczych.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że system BI dedykowany jest nie tylko do wykonywania skomplikowanych analiz, ale także – do ich wykonywania w sposób pełni automatyczny. Oznacza to, że nie będziesz musiał zlecać przygotowania raportu, nadzorować sposobu jego wykonania, ani poświęcać tej sprawie nawet minimum czasu. Systemy BI wykonują wszelkie analizy samodzielnie, dostarczając na bieżąco wszelkie dane i raporty potrzebne do podjęcia decyzji.

Optymalizacja w przetwarzaniu informacji – pomoc dla Twojej firmy

Sprawne funkcjonowanie wielu firm zależy od możliwości szybkiego pozyskiwania informacji, ich dokładnego analizowania oraz szybkiego podejmowania decyzji w oparciu o te dane. Temu właśnie ma służyć system BI, dedykowane dla rozmaitych gałęzi biznesu.

Systemy BI mogą zostać wprowadzane w każdej firmie; w każdej z nich należy dokonać ich odpowiedniego dostosowania do typu prowadzonej działalności. Najczęściej, czas wdrożenia systemu BI do konkretnego przedsiębiorstwa trwa około miesiąca. W rezultacie – system będzie wspierał twoją firmę w dokładnie tych segmentach działalności, które są kluczowe dla jej dalszego prowadzenia i rozwijania.

Dodatkowe korzyści systemów BI

Oprócz wspomnianych wyżej możesz także liczyć na dodatkowe profity płynące z systemów BI. Przede wszystkim, wyeliminowany zostaje czynnik „ludzki” z procesu przygotowywania raportów – dzięki czemu, są one pozbawione błędów oraz pomyłek. Systemy BI pozwalają też na tworzenie skomplikowanych i intuicyjnych wizualizacji danych.

W zakresie planowania dużym ułatwieniem udostępnianym w systemach BI jest możliwość integrowania danych pochodzących z różnych arkuszy oraz wykonywanie na nich automatycznych obliczeń. Pozwala to również na wieloaspektowe planowanie rozwoju firmy – w różnych jej obszarach oraz zakresach działalności.

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?

0
Jaka karta pamięci do wideorejestratora

Szybka i pojemna karta microSD pozwoli powiększyć pamięć telefonu o kolejne gigabajty. Trzeba jednak dobrać odpowiednią do telefonu, aparatu, kamery czy wideorejestratora. W zależności od jej przeznaczenia warto zwrócić uwagę na inne parametry. Tym razem podpowiadamy, jaką wybrać do urządzeń rejestrujących.

Perfumy david beckham z perfumerii online

0
Perfumy david beckham z perfumerii online

Za sprawą wykorzystania potencjału tkwiącego w metodach zamawiania perfum online będziemy konsekwentnie zmierzali do poprawy okoliczności jakie dotyczą zagadnień budowy swojej kolekcji, co z pewnością wynagrodzi nam nasz trud oraz zaangażowanie czasu i środków jakie ulokujemy w ten temat.

Wyśmienite perfumy dostępne bez wychodzenia z domu

Gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań dotyczących perfum, a przy tym jednocześnie będących dostępnymi w rozsądnej cenie to warto zwrócić uwagę właśnie na perfumy david beckham. Poprzez wyprzedzanie faktów i myślenie w kontekście przyszłości w odniesieniu do zagadnień związanych z jakością i wydajnością perfum, możemy wiele zyskać chociażby poprzez długofalowe i świadome ukierunkowanie swoich decyzji na długotrwałą satysfakcję z zakupu. Zajmowanie się tematyką dotyczącą kupna perfum przy uzyskiwaniu przy tym dobrych rezultatów nie wynika znikąd, ale jest wypadkową rzetelności naszego przygotowania w odniesieniu do doboru środków jakie wykorzystamy do sfery ich selekcji. Problemy w kwestii wyboru perfum są ogromnie dokuczliwe, to prawda – nie sposób jest temu zaprzeczyć, co nie jest na szczęście tożsame z brakiem możliwości zaradzenia im. Nie powinniśmy szarżować z decyzjami w sprawach związanych z wyborem perfum.

Przy radzeniu sobie z tą sferą warto będzie wykazać się pewną obrotnością – poznanie możliwości zapewnianych przez współczesną branżę dotyczącą dystrybucji online pozwoli nam znaleźć wiele recept na wygodny zakup dobrych perfum. Spektrum dogodnych i pomocnych możliwości wiążących się z informacjami o walorach perfum może wielce podnieść poziom entuzjazmu towarzyszący nam przy realizacjach z pogranicza tego zakresu. Spektrum rozwiązań dystrybucyjnych online przedstawia interesującą próbę polepszenia okoliczności, które wiążą się z istotnym aspektem realnej dostępności do markowych perfum takich jak perfumy david beckham. Poprzez przyłożenie uwagi do kwestii odnoszących się do poznania ofert takich jak perfumy david beckham, ułatwiamy sobie trafny zakup.

Czy dysk 1 TB w laptopie to dobre rozwiązanie?

0
dysk 1 TB w laptopie

Ile miejsca realnie potrzebuję na swoim laptopie? Co może pomieścić 1 terabajt danych? Czy lepiej wybrać dysk SSD, czy HDD? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury.

Jak wybrać projektor, który sprawdzi się w klasie szkolnej?

0
projektor

Multimedia coraz częściej towarzyszą dzieciom w szkołach, uzupełniając, a czasem nawet zastępując tradycyjne sposoby przekazywania im wiedzy. Nic więc dziwnego, że niemal w każdej klasie niezbędny jest rzutnik, który pozwala na prezentowanie filmów wideo, prezentacji, grafik czy innych elementów, pomocnych w nauce. Jak go jednak wybrać, aby dobrze sprawdzał się w takiej przestrzeni?

Specyfika klasy szkolnej

Szkolne sale mieszczą zazwyczaj około trzydziestu osób. Z tego względu nie muszą być zbyt duże – a nawet wręcz przeciwnie, zazwyczaj są po prostu dość małe. Co więcej, ze względu na potrzebę dobrego oświetlenia pomieszczenia, większość szkolnych pomieszczeń posiada duże okna, które – zwłaszcza w starszych szkołach – nie zawsze można szczelnie zasłonić.

Te dwa czynniki w zasadniczy sposób wpływać powinny na wybór konkretnego modelu rzutnika. Musi on bowiem pozwolić po pierwsze na uzyskanie bardzo wyraźnego, ostrego obrazu w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie, a po drugie – na dobre odwzorowanie kolorów nawet wówczas, gdy pokój nie będzie całkowicie zaciemniony.

Projektor krótkoogniskowy o wysokiej jakości obrazu

Ze względu na specyfikę szkolnego pomieszczenia, wykorzystywany w nim projektor powinien być projektorem krótkoogniskowym. Dzięki temu z łatwością pozwoli na skupienie wiązki światła dokładnie tam, gdzie chcemy, czyli na ekranie. W efekcie uzyskany obraz będzie bardzo ostry i wyraźny, co na pewno zadowoli małych odbiorców.

W parze z odpowiednią ogniskową powinny iść najwyższej jakości soczewki, które sprawią, że obraz będzie zawsze czysty, klarowny i wyraźny. To szczególnie ważne dlatego, że w przypadku szkolnych prezentacji często pojawiają się na nich litery i cyfry, które powinny być łatwe do odczytania dla maluchów, niezależnie od tego, czy siedzą w pierwszej, czy w ostatniej ławce.

Jasność i kontrast

Kolejne ważne cechy projektora szkolnego to wysoka jasność i wysoki kontrast, które sprawią, że obraz będzie doskonale widoczny, a kolorystyka świetnie odwzorowana niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest jasno, czy nieco ciemniej, albo czy udało się dobrze przesłonić okna. Takie parametry gwarantują, że każde dziecko będzie mogło cieszyć się z jak najpiękniej wyświetlanego obrazu, a co za tym idzie: z wiedzy przekazanej w ciekawy sposób.

Wysoka funkcjonalność

Ostatnie, na co warto zwrócić uwagę, to jak najwyższa funkcjonalność szkolnego projektora. Powinien być tak przygotowany, aby jego obsługa i podłączenie były intuicyjne nawet dla nauczyciela, który nie ma w tym dużej wprawy. Warto między innymi skorzystać z modeli, które zaraz po wykryciu podłączenia HDMI automatycznie się włączają, co zaoszczędzi czas w trakcie 45-minutowej lekcji. 

Przykłady projektów, które spełniają wszystkie powyższe cechy, znajdują się pod adresem: https://avpoint.pl/projektory-do-szkol. Sprawdź, który będzie najlepszy do sali, w jakiej zazwyczaj pracujesz.