Co wybrać własny hosting, czy bezpłatny blog?

0

Każdy kto planuje uruchomić własny blog tematyczny musi bardzo mocno zastanowić się nad tym, czy chce skorzystać z darmowych rozwiązań, czy też zainwestować w porządny hosting i unikalną domenę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Co to jest lean management?

0

Jako nazwę zwyczajową dla lean management używa się lean. Jest to koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwinęła się w oparciu o zasady i narzędzia Systemu Produkcyjnego Toyota. Jest to rozszerzenie koncepcji lean manufacturing, którą stosuje się w procesach produkcyjnych.

Słuchawki douszne – co warto wiedzieć?

0

Rynek przenośnego audio w ciągu ostatnich kilku lat rozwinął się bardzo dynamicznie. Wynika to nie tylko z faktu, iż obecnie niemal każdy telefon umożliwia nam słuchanie muzyki w formacie mp3, ale również coraz częściej mamy możliwość korzystania z aplikacji streamingujących muzykę.

Telewizja online – łatwo dostępny sposób na oglądanie ulubionych programów

0

Nowoczesna technologia stwarza nieograniczone możliwości w wielu dziedzinach. Teraz również telewizja wkracza w nowy wymiar ze względu na możliwość korzystania z niej przez internet. Chcesz mieć dostęp do ulubionych programów w każdej chwili? Przekonaj się, co trzeba zrobić, aby oglądać telewizję za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych.

Kamera sportowa – jakie daje możliwości i czy warto w nią inwestować?

0
Kamera sportowa – jakie daje możliwości i czy warto w nią inwestować?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto dowiedzieć się jaką kamerę sportową warto wybrać, aby zapewnić sobie niezapomniane pamiątki ze swoich ekstremalnych, sportowych przygód.

Czym jednak różni się kamera sportowa od tej, którą dziś już prawie każdy posiada w wyposażeniu swojego nowoczesnego smartfona?

Różnic jest kilka i są one znaczące. Przede wszystkim chodzi tu o możliwości. Większość kamer sportowych, a do takich zalicza się uwielbiana przez klientów kamera sportowa GoPro, wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które umożliwiają na przykład fotografowanie pod wodą. To świetna opcja dla tych, którzy swoje najbliższe wczasy planują na nurkowaniu. Oczywiście to jeszcze nie wszystko

Kamery sportowe cechują się łatwością użytkowania, co znacznie poprawia komfort obsługi. Ich obudowa zwykle jest lekka a ponadto można dokupić do nich dodatkowy osprzęt.

Kamera sportowa GoPro – idealna dla cyklistów

Ekstremalne wypady na BMXach? Jeśli tak, to tylko z kamerką. Wystarczy tylko niewielki uchwyt i montaż urządzenia do kasku zajmuje zaledwie kilka chwil.

Kosztowne gadżety sportowe

Wciąż wiele osób uważa, że zakup kamerki sportowej to „widzimisię” bogaczy. Tymczasem okazuje się, że dobrej jakości modele nie kosztują wcale tak wiele, jak mogłoby się wydawać.

Faktycznie, jeszcze kilka lat temu za dobrej jakości kamerkę trzeba było zapłacić nawet dwa tysiące złotych i mowa tutaj o urządzeniach o wątpliwej jakości. Dziś te same kosztują nawet pięćset złotych.

Warto jednak pamiętać, że liczy się przede wszystkim jakość

Jakiekolwiek zdjęcia można zrobić czymkolwiek. Jeśli ktoś w dalszym ciągu używa aparatów analogowych to i one poradzą sobie z uwiecznieniem najważniejszych chwil wakacyjnych. Jednak czy to naprawdę wystarczy? Czy pierwszy sok do wody, trick na BMXie lub deskorolce mogą być dokładnie ukazane na takim sprzęcie? Niekoniecznie. Właśnie dlatego istnieją takie urządzenia jak kamera sportowa GoPro, która jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby wymagających klientów.

Jakie nowe możliwości możemy znaleźć w kamerach sportowych?

To, co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę to rozdzielczość obrazu. W najnowszych modelach przyjdzie nam się spotkać z technologią 4K. Doskonałym narzędziem przy tworzeniu nagrań wideo jest również funkcja slow-motion

Efekty nagrań są fenomenalne

Producenci wciąż testują najnowsze technologie pojawiające się na rynku. Systematycznie wdrażają je w swoje produkty odpowiadając na coraz wyższe potrzeby swoich klientów.

Tak więc warto inwestować, czy nie?

Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić sobie sam. Kamery sportowe dedykowane są dla osób, którym zależy na:

  • łatwości obsługi
  • szerokich możliwościach technologicznych
  • wysokiej rozdzielczości obrazu
  • dodatkowych funkcjach
  • wysokim stopniu nasycenia barw.

Należąc do takiej grupy osób odpowiedź powinna nasunąć się sama. Warto jednak przy tym przypomnieć, że koszty nie są dziś poważną barierą. Budżetowe konstrukcje choć nie są tak doskonałe jak ich droższe odpowiedniki radzą sobie całkiem nieźle a już na pewno lepiej niż kamery w telefonach.

Samsung Galaxy S6 – czy warto kupić ten model?

0
Samsung Galaxy S6 – czy warto kupić ten model?

Samsung Galaxy S6 swoją premierę miał w 2015 roku, dlatego nie tylko spadła jego cena, ale też ugruntowały się opinie użytkowników na temat jego jakości i funkcjonalności. Model z najwyższej półki posiada wiele zalet i kilka drobnych wad decydujących o wyborze.

Koreańska jakość w kieszeni

0
Koreańska jakość w kieszeni

Rok 2017 zaczyna się bardzo obiecująco na rynku GSM – nowe modele smartfonów pojawiają się już teraz jak grzyby po deszczu. Dużo mocniejszy i elegancki sprzęt od LG przeciera szlak dla nowej generacji i robi to w bardzo nietypowy sposób.

Czy i kiedy warto dokupić dodatkową pamięć RAM do laptopa?

0
Czy i kiedy warto dokupić dodatkową pamięć RAM do laptopa?

Kupują nowy komputer zwykle inwestujemy w sprzęt dobrze dopasowany do naszych aktualnych potrzeb. Z czasem wydajność działania takiego sprzętu słabnie, co wiązać należy m.in. z zmianą systemu operacyjnego czy instalacją programów zużywających większe ilości pamięci operacyjnej komputera. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest dokupienie dodatkowej pamięci RAM do laptopa lub wymiana całego komputera na nowszy model. Z oczywistych względów pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie częściej praktykowane. Co ważne, kupując dodatkową pamięć RAM do laptopa rzeczywiście w zauważalny sposób możemy przyspieszyć ładowanie systemu, wczytywanie stron internetowych czy działanie wybranych aplikacji i gier komputerowych.

Kiedy kupić dodatkową pamięć do laptopa?

Większość standardowych laptopów, sprzętu z tzw. klasy ekonomicznej, standardowo wyposażona jest w co najmniej dwa sloty na pamięć RAM. Niekiedy dostęp do slotów pamięci jest wyjątkowo łatwy – wystarczy rozkręcić specjalną klapkę w dolnej części obudowy laptopa. Niekiedy jednak dostęp do slotów pamięci jest znacznie trudniejszy i w takiej sytuacji chcąc wymienić pamięć RAM w laptopie na nową, o większej pojemności, konieczne będzie wizyta w serwisie komputerowym.

Pamięć RAM w laptopie wymieniamy w tym momencie, gdy zauważymy odczuwalne spowolnienie działania komputera, na przykład po zmianie starszej wersji systemu operacyjnego na nowszą. Pamięć warto wymienić także wtedy, gdy chcemy przyspieszyć działanie niektórych aplikacji. Najbardziej wymagające w tym względzie są aplikacje graficzne oraz nowe gry komputerowe. Jeśli zatem chcesz wydajnie pracować z programami graficznymi, zacząłeś/zaczęłaś zajmować się obróbką materiałów wideo lub chcesz móc zagrać w najnowszą wersję ulubionej gry komputerowej, wymiana pamięci RAM wydaje się jak najbardziej zasadnym działaniem.

Jaką pamięć RAM kupić?

ram2

Obecnie najczęściej stosowanym standardem jest pamięć operacyjna DDR3. W starszych modelach komputerów (w sprzęcie około 10-letnim) spotyka się pamięci wykonane w standardzie DDR2. Niestety zastąpienie starszej wersji pamięci jej nowszym odpowiednikiem jest fizycznie niemożliwe – różna liczba i różny układ pinów na kości pamięci. Jeśli zatem chcemy przyspieszyć swój komputer, musimy znaleźć dla niego pamięć wykonaną w określonym standardzie. Warto również pamiętać, że starsze modele komputerów nie będą w stanie obsłużyć większej ilości pamięci RAM. Dla przykładu, w starszych wersjach laptopów pracujących na systemach 32-bitowych będzie to maksymalnie 8GB pamięci, a w przypadku większości współczesnych płyt głównych będzie to zwykle maksymalnie 32GB RAM DDR3.

Ważne! Na rynku dostępne są już pamięci wykonane w standardzie DDR4. Nie są kompatybilne z pamięcią DDR3.

Wymieniać samodzielnie czy w serwisie?

Jeśli dysponujesz sprzętem, który jest na gwarancji, samodzielna wymiana pamięci nie ma większego sensu. Jeśli laptop jest już po gwarancji i choć odrobinę znasz się na sprzęcie komputerowym, w większości przypadków spokojnie poradzisz sobie z wymianą pamięci bez pomocy serwisu. Jedyne o czym musisz pamiętać, to kupić taką pamięć RAM do laptopa, która będzie pasowała do jego płyty głównej.

Rodzaje dronów i ich zastosowanie

0
Rodzaje dronów i ich zastosowanie

Ostatnie lata to prawdziwy boom na różnego rodzaju modele RC. Większość z nich to klasyczne modele pojazdów poruszających się po zmieni. Pozostała część to modele pływające i latające. Rosnącym zainteresowaniem klientów cieszy się zwłaszcza ta ostatnia grupa produktów, a to za sprawą większej dostępności dronów. Drony to bezzałogowe obiekty latające, które mogą odbywać loty autonomiczne, po zaprogramowanej trasie przelotu lub być sterowane zdalnie, za pomocą specjalnego kontrolera lub zwykłego smartfona wyposażonego w odpowiednią aplikację. Co ważne, w odróżnieniu od tradycyjnych modeli zdalnie sterowanych samolotów, by sterować dronem nie trzeba go widzieć. W sterowaniu pomaga, bowiem kamera, która jest dołączona do zdecydowanej większości tego typu urządzeń.

Drony

Największą popularnością cieszą się drony wyposażone w zestaw czterech niezależnych wirników, co pozwala na swobodne sterowanie ruchem drona w każdej płaszczyźnie. Dron może lecieć do góry lub w dół, w przód lub w tył, w stronę lewą lub prawą. To gwarantuje znacznie więcej możliwości zabawy niż sterowanie zwykłym modelem samolotu, który może jedynie poruszać się do przodu, zmieniając co najwyżej kierunek i pułap lotu. Drony wyposażone w cztery wirniki nazywa się quadrocopterami. W sprzedaży znaleźć można również większe modele dronów wyposażonych w sześć lub nawet osiem wirników. Odpowiednio nazywa się je hexacopterami lub octocopterami.

Drony3

Historia dronów, jak większości współczesnych wynalazków, związana jest z wojskiem. Armie potrzebowały prostych w obsłudze urządzeń latających, które umożliwiały bezpieczne przeprowadzenie zwiadu i rozpoznanie terenu przed rozpoczęciem działań na ziemi. Tak powstały pierwsze drony. Z czasem tego typu urządzenia znalazły również wiele innych, tym razem już typowo cywilnych zastosowań. Współcześnie drony wykorzystuje się przede wszystkim do fotografowania i filmowania ziemi z perspektywy lotu ptaka. Urządzenia tego typu, zwłaszcza większe modele, standardowo wyposażone są w wysokiej jakości kamery i gimbale, które stabilizują wstrząsy i drgania, dzięki czemu obraz rejestrowany przez kamerę jest płynny, wolny od różnego rodzaju zakłóceń. Nowe generacje dronów coraz częściej wyposażane są w kamery 4K. Niektóre modele dronów, podobnie jak klasyczne modele RC, wykorzystywane są również do zabawy, na przykład do wykonywania efektownych powietrznych akrobacji. Tego typu urządzenia coraz częściej wykorzystywane są również jako pomoc w analizie sytuacji na lokalnych drogach czy do patrolowania lasów, by szybko reagować na pojawiające się zagrożenie pożarowe.

Artykuł powstał przy współpracy z eF3M – sklep z modelami RC www.eF3M.pl

Czym jest protokół SSH?

0
Czym jest protokół SSH?

SSH (ang. Secure Shell) to szyfrowany protokół komunikacyjny używany w sieciach TCP/IP (ang. Transmission Control Protocol/Internet Protocol). Umożliwia zdalne połączenie z serwerem. Dostęp do konsol systemowych przez SSH obecnie oferuje większość hostingodawców. Secure Shell jest następcą nieszyfrowanego protokołu telnet.