poniedziałek, lipiec 4, 2022

Adresy URL a pozycjonowanie stron

0
Adresy URL a pozycjonowanie stron

W obecnych czasach istnienie w Internecie jest niemal koniecznością. Okazuje się jednak, że nie wystarczy tylko prowadzić stronę internetową swojego biznesu – trzeba również odpowiednio o nią zadbać. Z pomocą przychodzi pozycjonowanie stron internetowych, którego celem jest osiągnięcie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania Google. Dziś pod lupę weźmiemy jeden z istotnych aspektów tej strategii, a mianowicie adresy URL. Na początku przyjrzyjmy się jednak podstawom budowania obecności w sieci a potem wyjaśnimy czym jest URL a pozycjonowanie

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Najważniejszym celem Google jest przedstawienie użytkownikom jak najlepszych wyników wyszukiwania. Wytyczne wyszukiwarki są więc niezwykle szczegółowe i uwzględniają nawet najdrobniejsze elementy każdej witryny. Aby sprostać tym wymaganiom, konieczne jest regularne optymalizowanie zawartości strony internetowej i dbałość o jej wizerunek w sieci. Wszelkie procesy obejmujące poprawę wydajności witryny określa się mianem pozycjonowania.

W skład tej strategii wchodzi wiele technik, takich jak budowanie sieci linków, optymalizacja struktury witryny, tworzenie wartościowych treści czy wykorzystanie skutecznych słów kluczowych. Temat pozycjonowania jest niezwykle rozległy. 

Adresy URL – czy powinny być częścią strategii SEO?

Aby osiągnąć najlepsze wyniki, wszystkie elementy witryny muszą ze sobą współgrać. Dotyczy to także adresów URL, które, tak jak każdy inny obszar, powinny zostać poddane dokładnej optymalizacji. Co to oznacza? Podczas oceny wartości strony internetowej Google bierze pod uwagę ponad 200 czynników rankingowych, z czego większość nie jest nam dokładnie znana. Warto więc uwzględnić w swojej strategii nawet najmniejsze elementy, które mogłyby zaważyć na pozycji witryny w SERP. Jak zatem zadbać o skuteczność adresów URL?

Optymalizacja adresu URL i jej znaczenie

Przyjazny adres URL to taki, który nie składa się z ciągu losowych znaków, zupełnie niezrozumiałych dla przeciętnego użytkownika. Aby poprawić efektywność pozycjonowania, warto zadbać o przejrzystość i czytelność tego elementu. Istotne okazuje się także uwzględnienie docelowego słowa kluczowego, gdyż ma to bezpośredni wpływ na widoczność witryny w wyszukiwarce.

Adresy URL są brane przez Google pod uwagę podczas budowania rankingu SERP. Nie warto ich zatem pomijać w swojej strategii, gdyż może to doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Podsumowanie 

Adresy URL są często pomijanym elementem pozycjonowania stron internetowych. Warto jednak zaznaczyć, że może mieć to negatywny wpływ na pozycję witryny w wyszukiwarce. Dbałość o każdy szczegół okazać się może kluczem do sukcesu, dlatego optymalizacja adresów URL powinna być częścią każdej strategii SEO. Przestrzeganie tej zasady korzystnie wpływa bowiem nie tylko na ranking Google, ale też na wrażenia użytkowników, co buduje wizerunek marki w sieci i gwarantuje lepsze wyniki.

RPA – automatyzacja prostych i powtarzalnych czynności w firmie

0
RPA - automatyzacja prostych i powtarzalnych czynności w firmie

Oprogramowanie RPA (z angielskiego Robotic Process Automation) to rodzaj oprogramowania automatyzującego proste i powtarzalne zadania w firmie.

RPA może być używany do wielu różnych celów, takich jak:

– zautomatyzowanie procesu wprowadzania i wyszukiwania danych, przenoszenia ich pomiędzy systemami (np. kopiowanie danych pomiędzy systemami, wykorzystywanie OCR do odczytywania dokumentów)

-zautomatyzowanie procesu logowania się do stron, systemów, symulowanie aktywności użytkowników

– automatyzowanie procesu wysyłania e-maili, faktur, lub wiadomości SMS

– automatyzowanie procesu generowania raportów, prezentacji

– i wiele więcej!

Dzięki temu nie marnujemy w firmie czasu na to, aby wykonywać żmudne, powtarzalne ale jednak niezbędne czynności, które mogą dziać się same. Dzięki takiej automatyzacji można poświęcić zasoby ludzkie na inne, bardziej twórcze czynności, które mogą przynieść pieniądze i zaoszczędzić koszty pracowników do prostszych prac.

Różnica między robotyzacją procesów (RPA) a automatyzacją polega na tym, że pracuje bez wykorzystywania interfejsu API lub innych form komunikacji między systemami, ale na bazie interfejsu użytkownika symulując ruch myszki, wpisywanie danych na klawiaturze itp. Udaje więc człowieka, który używałby aplikacji czy strony w sposób standardowy.

Wdrożenie RPA jest dużo prostsze niż integracja kilku systemów ze sobą, ponieważ nie wymaga skomplikowanego programowania API a jedynie przygotowania i zaprogramowania scenariuszy automatyzujących dany proces.

Czy robotyzacja spowoduje całkowite zastąpienie człowieka przez komputery? Zupełnie nie – pracownikowi zastąpionemu przez RPA można zaproponować inne zadania wymagające doświadczenia, intuicji, do kreatywnych zadań, z którymi komputery nadal mają problemy.

Europalety – wymiary odpowiadające standardom

0
Europalety

Łańcuch dostaw to proces, który angażuje ogromną liczbę osób, środków transportu, maszyn, a także innych akcesoriów, które odpowiednio zabezpieczą przewożony towar. Do tego właśnie służą palety, czyli najbardziej popularne platformy do magazynowania i transportowania towarów. Obecnie najbardziej znana to, tzw. europaleta.

Dlaczego optymalizowanie produkcji jest ważne?

0
Zarządzanie produkcją

Nad­mierna cza­so­ch­łonna pro­duk­cja? Pono­sze­nie zbyt wyso­kich kosz­tów? Pow­sta­wa­nie zbyt dużej liczby wadli­wych pro­duk­tów? Twoja firma działa w branży moto­ry­za­cyj­nej, spo­żyw­czej, meblar­skiej, papier­ni­czej lub pro­wa­dzisz jesz­cze inną wyspe­cja­li­zo­waną dzia­łal­ność. Czy roz­wią­za­nia wymie­nio­nych na początku pro­ble­mów nie uła­twi­łoby Two­jej fir­mie dzia­ła­nia? To ten tekst jest skie­ro­wany wła­śnie do Cie­bie!

Jak sprawdzić poprzednie wersje stron internetowych?

0
Jak sprawdzić poprzednie wersje stron internetowych

Czasem, gdy przeglądamy strony internetowe, zastanawiamy się, jak prezentowały się one w momencie rozpoczęcia swojej działalności. W niektórych sytuacjach tego typu wiedza mogłaby uchronić nas przed potencjalnym oszustwem lub zwyczajnie sprawić, że nasza ciekawość zostanie zaspokojona. Na całe szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają nam powrót do przeszłości, dzięki czemu możemy przejrzeć historie interesujących nas witryn. Co więc należy zrobić, aby sprawdzić starą wersję strony i wreszcie jakie zalety się z tym wiążą? 

Po co przeglądać stare wersje stron?

Trzeba przyznać, że w internecie wiele się zmienia. W chwili, gdy najnowsza wersja HTMLa ustanowiła kolejne standardy, wiele stron uległo licznym zmianom. Począwszy od zwykłego szablonu czy też całego systemu zarządzania treścią, skończywszy na sposobie informowania użytkowników o nowych artykułach. Niektóre nie wytrzymały próby czasu lub po prostu nie przyjęły się tak, jak oczekiwał tego właściciel danego adresu. Przeglądanie poprzednich wersji stron niesie ze sobą wiele korzyści. Narzędzia umożliwiające ową weryfikacje są zmorą dla osób, które usiłują naciągnąć użytkowników na grube pieniądze, nie znając podstawowej wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje sieć. Oczywiście możliwość przeglądania starych wersji witryn nie ogranicza się jedynie do nieprzyjemnych aspektów. Możemy przecież udać się w sentymentalną podróż po stronach, które były dla nas swego czasu ważne. Tęsknisz za starym wyglądem steama? Z pomocą odpowiednich narzędzi będziesz w stanie przypomnieć sobie, jak wyglądała wspomniana platforma, gdy zaczynała karierę. Swoją drogą na stronie https://techpolska.pl możesz dowiedzieć się o trojanie, który wykradł konta użytkowników. Jeśli jakimś cudem jesteś ofiarą ataku, zapewne z utęsknieniem spoglądasz na starą wersję owej platformy.

Jak przejrzeć historie strony?

Sposób na przyjrzenie się poprzednim wersjom stron internetowych jest banalnie prosty. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „historia stron” i kliknąć pozycję znajdującą się na samej górze. Gdy znajdziemy się na danej stronie, zauważyć możemy, że do dyspozycji mamy trzy opcje wyszukiwań. Są nimi „kopia Google cache”, „kopia Archive.org” oraz „aktualna wersja”. Nas interesuje jedynie kopia Archive.org. Wyszukując stronę przy wykorzystaniu tej opcji, dostrzec możemy oś czasu. Są na niej widoczne szczegółowe informacje na temat aktywności w poszczególnych datach. Niestety nie wszystkie adresy będziemy w stanie odtworzyć tak, jak je pamiętamy. Jeśli szukasz ciekawych informacji na podobne tematy, koniecznie odwiedź https://techpolska.pl.

Dobra praca w Warszawie? To możliwe!

0
Dobra praca w Warszawie

Są w naszym kraju takie miejscowości, gdzie o znalezienie satysfakcjonującego zajęcia jest stosunkowo łatwo. Niektóre rynki w polskich miastach wciąż się bowiem dynamicznie rozwijają, więc stale potrzebują nowych rąk pracy. Przykładem może być tutaj, chociażby stolica, gdzie z pewnością takie zjawisko zachodzi. Te obserwacje potwierdzają zresztą też liczne oferty pracy w Warszawie oraz okolicach.

Produkcja konstrukcji stalowych – jak przebiega taki proces?

0
Produkcja konstrukcji stalowych

W dzisiejszym świecie obróbka metali ma ogromne znaczenie dla przemysłu. Produkcja konstrukcji stalowych odgrywa tutaj szczególnie ważną role. Obiekty wykonane ze stalowych elementów, takie jak bramownice, kontenery, zsuwnie, hale czy wiaty, otaczają nas dzisiaj niemal wszędzie. Bez nich rozwój wielu branż nie byłby możliwy, a zatem zdecydowanie warto wiedzieć w jaki sposób powstają. Postaramy się przybliżyć nieco tę kwestię.

Produkcja konstrukcji stalowych – biuro projektowe

Kluczem do sprawnej i terminowej realizacji procesu produkcji konstrukcji stalowych jest dobra organizacja pracy, analiza oraz odpowiedni podział zadań. Dlatego też etap planowania prac jest niezwykle istotny. Większość firm, które zajmują się spawaniem stalowych konstrukcji posiada biuro konstrukcyjno-projektowe. Trafiają do niego dokumenty dostarczone przez klienta, zgodnie z którymi ma powstać obiekt. Na podstawie tych dokumentów powstaje projekt wykonawczy, od którego zależą kwestie takie jak koszt całej inwestycji czy termin realizacji. Wówczas można oszacować także, ile materiału należy zamówić, aby nie zabrakło go podczas wykonywania prac, a także by uniknąć strat i nadprodukcji.

Produkcja konstrukcji stalowych – realizacja projektu

Po gruntownej analizie projektu, można przejść do zamówienia oraz rozładunku zamówionych materiałów. Następnie można przejść do produkcji konstrukcji stalowych zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Elementy są cięte, wypalane lub szlifowane. Po zespawaniu konstrukcji, należy także zabezpieczyć je poprzez odpowiednie wykończenie np. piaskowanie. Więcej na temat tych procesów można przeczytać tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/konstrukcje-stalowe/. Na koniec, kiedy konstrukcja stalowa została już wykonana, klient otrzymuje certyfikat, który potwierdza zgodność obiektu ze standardami Unii Europejskiej. Co jeszcze jest istotne w produkcji konstrukcji stalowych? Część nowoczesnych firm z odpowiedzialną polityką proekologiczną dba też o takie aspekty prac produkcyjnych, jak oszczędność surowca czy prawidłowe zarządzanie odpadami.

Akcesoria ochronne do smartfonów, które warto mieć

0
Akcesoria ochronne do smartfonów

Dziś ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez smartfona. Telefon umożliwia nam szybką komunikację ze znajomymi czy bliskimi, służy nam do pracy i do rozrywki. Na rynku znajdziemy mnóstwo akcesoriów do smartfonów. Przedstawiamy 2 produkty, które naszym zdaniem warto mieć.

Porządne etui to absolutny must-have

Telefonu komórkowego używamy praktycznie codziennie. Intensywna eksploatacja zwiększa ryzyko uszkodzenia urządzenia. Zarysowania, pęknięcia czy inne zniszczenia nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale także znacznie obniżają wartość telefonu, przez co później ciężko go sprzedać. 

Bez znaczenia czy z telefonu korzystamy non stop, czy tylko sporadycznie – zawsze istnieje szansa, że urządzenie wyślizgnie się z ręki i z całym impetem uderzy o ziemię. Aby zmniejszyć to ryzyko, warto zainwestować w porządne etui, które ochroni plecki i boki telefonu przed uszkodzeniem. 

Na rynku znajdziemy case’y wykonane z silikonu, poliuretanu, włókna węglowego, a nawet ze skóry czy drewna. Warto postawić na dobry jakościowo model, który nie zetrze się i nie zniszczy po krótkim czasie. 

Transparentne etui mają tendencję do żółknięcia po pewnym czasie, co wygląda dość nieestetycznie. W takim przypadku najlepiej wybrać model wyposażony w specjalną funkcję, która zapobiegnie zmianie koloru i ścieraniu. Na stronie gsmok.pl dostępne są m.in. produkty Goospery Mercury z funkcją Anti Yellow-Aging, która sprawia, że case’y nie żółkną i nie ścierają się po dłuższym użytkowaniu. 

Zalety szkła hartowanego

Chyba każdy posiadacz smartfona przynajmniej raz w życiu doświadczył kilkusekundowego przerażenia, kiedy telefon wyślizgnął mu się z ręki i upadł ekranem do dołu. Wizja roztrzaskanego wyświetlacza raczej nie jest dla nikogo przyjemna. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, warto zaopatrzyć smartfon w porządne szkło hartowane. 

Szkło hartowane to praktyczne akcesorium, które skutecznie zabezpieczy przedni wyświetlacz telefonu przed zarysowaniami, pęknięciami i innymi uszkodzeniami. Proces hartowania polega na podniesieniu temperatury szkła do około 630 stopni, by następnie błyskawicznie je ochłodzić sprężonym powietrzem. Hartowanie sprawia, że szkło jest nawet trzykrotnie mocniejsze od klasycznej wersji.

Szkła ochronne do smartfonów zwykle mają klasę twardości 9H, gdzie 10H jest klasą najmocniejszą. Oznacza to, że szkła skutecznie chronią wyświetlacze przed zarysowaniami i pęknięciami, a także mogą stanowić znakomitą amortyzację podczas upadków.

W sklepie GSMOK dostępne są solidne szkła hartowane o klasie twardości 9H przeznaczone do telefonów różnych marek – w tym Apple, Huawei, Lenovo, LG, Motorola, Oppo, Samsung i Xiaomi. Hurtownia GSM oferuje szkła:

  • 2.5D odrobinę mniejsze od wyświetlacza, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku case’ów z powiększonym rantem,
  • 5D dopasowane do krawędzi telefonu,
  • ceramiczne 5D o matowym wykończeniu, na którym nie zostają odciski palców; są cieńsze od szkieł 5D, a przy tym bardzo trwałe,
  • 5D liquid glass z lampą UV.

Automatyczna windykacja – pomoc w ściąganiu należności

0
Automatyczna windykacja

Egzekwowanie należności finansowych nie należy do zadań łatwych. Potrafi być nie tylko czasochłonne, ale również uciążliwe i nieprzyjemne. Często, polega na regularnym powtarzaniu tych samych czynności, których celem jest doprowadzenie do uzyskania należnej zapłaty. Skuteczną pomoc w egzekwowaniu należności oferują systemy komputerowe do automatycznych windykacji. Poniżej, przyglądamy się z bliska tematowi automatycznej windykacji, podpowiadamy jakie są najważniejsze funkcje dostępnych programów komputerowych oraz jak wybrać ten właściwy, dopasowany do potrzeb twojej firmy.

Korzyści z wyboru automatycznej windykacji

Windykacja wymaga regularnego i notorycznego nawiązywania kontaktu z płatnikami. W przypadku wielu firm może to obejmować nawet kilkaset lub kilka tysięcy kontaktów każdego dnia. Nawiązywanie rozmowy z każdym nieuczciwym kontrahentem może być bardzo obciążające dla twojej kadry pracowniczej. Dlatego systemy automatycznej windykacji oferują przede wszystkim możliwość zautomatyzowania procesu nawiązywania kontaktu – zarówno drogą internetową jak telefoniczną.

Systemy takie jak Easy Call gwarantują nawet 20% pozytywnych odpowiedzi z połączeń telefonicznych. Pomocna jest pod tym względem możliwość skonfigurowanego wykorzystania narzędzi internetowych, SMS, VMS i innych, zwiększających odbieralność wykonywanych połączeń.

Szczególnie trudne jest realizowanie windykacji wieloetapowych. Wbrew pozorom, również nimi zajmuje się automatyczna windykacja. Jest ona w stanie wykonywać wybrane czynności, takie jak: detekcja odbioru przez pocztę głosową, identyfikacja rozmówcy, transfer danych pomiędzy systemami zewnętrznymi, informowanie o należnej kwocie, terminach płatności oraz innych danych szczegółowych.

Windykacja dopasowania do potrzeb twojej firmy

Do grona pomocnych narzędzi, na których obecność należy zwrócić uwagę, przyglądając się dostępnym systemom, jest graficzny kreator kampanii windykacyjnych. Funkcja ta sprawdza się w czasie realizowania procesów windykacyjnych w różnych typach przedsiębiorstw. Jest sprawą oczywistą, że w każdym z nich windykacja będzie przebiegać odmiennie, a tym samym – jej usprawnienie wymagać będzie odmiennego wykorzystania dostępnych funkcji.

Kreator graficzny pozwala wizualizować cały proces, w postaci prostych i zrozumiałych grafik. Dalsza edycja procesu windykacyjnego polega na edytowanie składających się na grafiki komunikatów i ich treści. Przebiega to sprawnie i bardzo intuicyjnie. W rezultacie zaplanowanie procesu windykacyjnego polega na stworzeniu jego graficznych scenariuszy, będących „mapą” zaplanowanych działań i zamierzonych do osiągnięcia celów.

Warto też zwrócić uwagę na obecność dodatkowych narzędzi, zwiększających skuteczność realizowanych połączeń. Do takich należą inteligentne prezentacje połączeń, nazywane w skrócie SIPP. Systemy te pozwalają na analizę „odbieralności” połączeń wykonywanych do Twoich dłużników, a w rezultacie pozwalają też na ustalenie optymalnego czasu oraz częstotliwości ich wykonywania.

Systemy analityczne dla biznesu

0
Systemy analityczne dla biznesu

Prowadzenie każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od jego rozmiarów i charakteru – polega w dużym stopniu na planowaniu. Chodzi przede wszystkim o dokładną analizę bieżącego funkcjonowania całej firmy, w tym o jej finanse i aktualny ich stan. Ważne jest przygotowywanie szczegółowych raportów, w oparciu o które podejmowane będą decyzje dotyczącego dalszego działania firmy. Im więcej informacji zostaje uwzględnionych w procesie decyzyjnym, tym większe szanse, że doprowadzi do poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Poniżej skupiamy się na systemach do analizy, raportowania oraz planowania – dedykowanych właśnie dla biznesu.

Racjonalne i bezpieczne planowanie przyszłości twojej firmy

Systemy dedykowane do obsługi przedsiębiorstw można podzielić na kilka kategorii. Znajdziesz zarówno programy dedykowane dla różnych typów obiektów, jak i przeznaczone do wykonywania różnych działań. Przykładowo, w firmach gastronomicznych korzysta się z systemów dostosowanych do obsługi restauracji; dla hoteli dedykowane są specjalistyczne systemy do kwaterowania, dla magazynów natomiast dostępne są programy ewidencyjne, pozwalające sprawnie zarządzać całym obszarem magazynowym.

W wielu firmach kluczowa jest jednak nie tylko sama komputerowa obsługa bieżących działań pracowniczych i zakładowych, ale również analiza kosztów i finansowych aspektów działalności firmy. Dla nich dedykowane jest specjalne rozwiązanie – systemy BI, zaprojektowane pod kątem potrzeb i wspierania procesów decyzyjnych zapadających na wysokich szczeblach kierowniczych.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że system BI dedykowany jest nie tylko do wykonywania skomplikowanych analiz, ale także – do ich wykonywania w sposób pełni automatyczny. Oznacza to, że nie będziesz musiał zlecać przygotowania raportu, nadzorować sposobu jego wykonania, ani poświęcać tej sprawie nawet minimum czasu. Systemy BI wykonują wszelkie analizy samodzielnie, dostarczając na bieżąco wszelkie dane i raporty potrzebne do podjęcia decyzji.

Optymalizacja w przetwarzaniu informacji – pomoc dla Twojej firmy

Sprawne funkcjonowanie wielu firm zależy od możliwości szybkiego pozyskiwania informacji, ich dokładnego analizowania oraz szybkiego podejmowania decyzji w oparciu o te dane. Temu właśnie ma służyć system BI, dedykowane dla rozmaitych gałęzi biznesu.

Systemy BI mogą zostać wprowadzane w każdej firmie; w każdej z nich należy dokonać ich odpowiedniego dostosowania do typu prowadzonej działalności. Najczęściej, czas wdrożenia systemu BI do konkretnego przedsiębiorstwa trwa około miesiąca. W rezultacie – system będzie wspierał twoją firmę w dokładnie tych segmentach działalności, które są kluczowe dla jej dalszego prowadzenia i rozwijania.

Dodatkowe korzyści systemów BI

Oprócz wspomnianych wyżej możesz także liczyć na dodatkowe profity płynące z systemów BI. Przede wszystkim, wyeliminowany zostaje czynnik „ludzki” z procesu przygotowywania raportów – dzięki czemu, są one pozbawione błędów oraz pomyłek. Systemy BI pozwalają też na tworzenie skomplikowanych i intuicyjnych wizualizacji danych.

W zakresie planowania dużym ułatwieniem udostępnianym w systemach BI jest możliwość integrowania danych pochodzących z różnych arkuszy oraz wykonywanie na nich automatycznych obliczeń. Pozwala to również na wieloaspektowe planowanie rozwoju firmy – w różnych jej obszarach oraz zakresach działalności.