naprawa MacBooka

Potrzebujesz naprawy MacBooka? Przygotowaliśmy szereg porad, które ułatwią znalezienie odpowiedniego serwisu, który profesjonalnie zajmie się Twoim sprzętem.

Naprawa MacBooka – serwis czy samodzielna naprawa?

Gdy dojdzie do uszkodzenia MacBooka wiele osób zastanawia się, czy udać się z problemem do serwisu, czy spróbować rozwiązać go na własną rękę. Nad naprawą w domowych warunkach warto się dobrze zastanowić, ponieważ brak odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim narzędzi może doprowadzić do jeszcze większych szkód. Apple projektując swoje urządzenia, stosuje unikalne rozwiązania, które są znane wąskiemu gronu osób. Serwisanci przechodzą odpowiednie szkolenia w zakresie napraw MacBooków, dlatego są w stanie poradzić sobie z wieloma usterkami (https://applefix.pl/serwis-macbook-wroclaw/). Samodzielne ratowanie sprzętu wiąże się z kosztami, ale również z ogromną ilością poświęconego czasu.

Jakie usterki MacBooka można naprawić?

Tak naprawdę większość problemów w MacBookach można rozwiązać. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze usterki, które występują w komputerach Apple.

  • wymiana baterii

To zdecydowanie najpopularniejsza przypadłość dotykająca wszystkie MacBooki. Po osiągnięciu 1000 cykli ładowania, akumulator przestaje trzymać wystarczającą ilość ładunku. W ten sposób korzystanie z urządzenia nie jest możliwe, ponieważ czas pracy na baterii jest bardzo krótki. Regeneracja akumulatora pozwala na przywrócenie pełnej sprawności baterii. Taką naprawę MacBooka powinien wykonać każdy jego użytkownik.

  • wymiana matrycy

Najczęściej problemy z ekranem dotyczą powłoki antyrefleksyjnej. Z czasem zaczynają pojawiać się na wyświetlaczu przebarwienia, które wpływają przede wszystkim na estetykę. Jedynym sposobem jest jej całkowite usunięcie. Dla doświadczonego serwisanta nie będzie stanowiło to najmniejszego problemu.

Drugą najpopularniejszą usterką w MacBookach jest rozbicie całego panelu. W tym przypadku możliwa jest jedynie wymiana na zupełnie nowy, pozbawiony wad ekran LCD. Jeśli obudowa nie została uszkodzona, to istnieje możliwość jej pozostawienia. To znacznie minimalizuje koszty!

  • zalany MacBook

Zalanie laptopa i zalanie telefonu to kolejne najczęstsze usterki, które przytrafiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Nawet niewielka ilość cieczy na obudowie może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń. Należy bezwzględnie pamiętać, aby urządzenie zostało wyłączone i odcięte od źródła zasilania. Przed wizytą w serwisie pozostaw go do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Następnie udaj się do sprawdzonego serwisu, który zdiagnozuje i następnie naprawi Twojego laptopa.

Naprawa MacBooka – cena i dostarczenie sprzętu

Koszt naprawy MacBooka zależy od konkretnej usterki. Do najtańszych należą usługi polegające na czyszczeniu i konserwacji podzespołów. Z takie naprawy jak wymiana baterii, czy matrycy trzeba zapłacić od około 400 złotych nawet do 2 tys. złotych. Serwis przed podjęciem się naprawy wykonuje szczegółową diagnostykę i przedstawia pełny kosztorys.

MacBooka do naprawy można przekazać osobiście, choć w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się naprawy realizowane drogą wysyłkową. Klient musi wypełnić formularz i zamówić pod wskazany adres kuriera. Serwis pokrywa koszty transportu, co jest ogromną zaletą! Po kilku dniach urządzenie wróci do Ciebie w pełni naprawione!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ