Dawniej ludzie co najwyżej mieli hasło do banku czy gdzieś do sejfu. Dzisiaj zaś można na swój sposób powiedzieć, że hasła są naszą codziennością i że otaczają nas absolutnie ze wszystkich stron…

Bezpieczeństwo w Internecie

Oczywiście owa mnogość haseł spowodowana jest naszą aktywnością internetową. Mamy wiele kont na przeróżnych serwisach i portalach i wszędzie potrzebujemy mieć hasło. Jednakże trudno nam jest zapamiętać tak dużą ilość haseł, więc w efekcie często mamy tylko jedno do kilku stron. Niestety skutkuje to drastycznym spadkiem bezpieczeństwa – każdy może włamać na nasze konta. Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby nam jednocześnie mieć tylko jedno hasło ogólne, co nie byłoby niebezpieczne?

Generator haseł – idealny pomysł

Oczywiście! Tym znakomitym rozwiązaniem jest generator haseł – program będący jednocześnie rozszerzeniem przeglądarki Chrome (do pobrania z: https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl) oraz aplikacją. Menedżer haseł wyróżnia się tym, że naszym zadaniem jest zapamiętanie tylko i wyłącznie jednego hasła. Kiedy wpiszemy je oraz nazwy poszczególnych systemów, np. nasz adres e- mail, t program sam wygeneruje bezpieczne, unikalne hasła.

Warto w tym momencie podkreślić, że tak powstałe bezpieczne hasła spełniają wymogi wszystkich stron tj. mają cyfry oraz małe i duże litery. Ponadto w każdej chwili podając te same dane, możemy je znowu ponownie wygenerować. W efekcie ryzyko posiadania na koncie nieproszonego gościa maleje bardzo mocno. Warto zatem rozważyć możliwości, jakie daje generator haseł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ