Kiedy należy wymienić baterię w MacBooku Pro?

Po pewnym czasie bateria MacBooka Pro może przestać działać w sposób prawidłowy. Sprawdź, kiedy najlepiej udać się do serwisu na wymianę baterii w komputerze.

Bateria MacBook pro – kiedy należy ją wymienić?

W komputerach Apple stosowane są akumulatory litowo-jonowe, które charakteryzują się dobrym trzymaniem ładunku, a także niezawodnością. Niestety, ale ich największym minusem jest określona żywotność. Producent określa ją w cyklach ładowania. Ta wartość określa sumę pełnych i częściowych cykli rozładowania podczas użytkowania. Jeden cykl to naładowanie komputera od 0 do 100%.

Jednak tą wartość można podzielić. Przykładowo, jeśli podłączyłeś laptopa przy 50% akumulatora i naładowałeś go do 100%, to wykorzystałeś pół cyklu ładowania. Według Apple, po osiągnięciu 1000 cykli ładowania bateria powinna zostać wymieniona. Użytkownicy zauważają, że po przekroczeniu tej liczby, czas pracy na jednym cyklu ładowania jest bardzo krótki, przez co komfortowe korzystanie z komputera nie jest możliwe.

Charakterystyczne objawy sugerujące o konieczności wymiany baterii w MacBooku Pro:

  • spadek czasu pracy
  • przegrzewanie obudowy
  • przypadkowe wyłączanie laptopa
  • bateria nie chce się ładować
  • błędne wskazanie aktualnego stanu naładowania

Co jest najważniejsze podczas wymiany baterii w MacBooku Pro?

Baterie w MacBookach Pro są zamontowane w taki sposób, że samodzielna jej wymiana w domowych warunkach jest niezwykle trudna. Niedoświadczony użytkownik może doprowadzić do jej uszkodzenia, dlatego taka usługa powinna zostać wykonana w autoryzowanym serwisie. Każdy akumulator składa się ze specjalnych ogniw. Ich regeneracja pozwala odzyskać pełną sprawność przy zachowaniu oryginalnej elektroniki. Niestety, ale stosowanie tanich zamienników z Chin może prowadzić do nieprawidłowej pracy komputera.

Bateria MacBook Pro – cena

Koszt wymiany baterii jest uzależniony od modelu MacBooka Pro. Taka usługa w przypadku starszych modeli od 2009 roku do 2012 roku waha się od 399 złotych do około 600 złotych. W nowszych MacBookach Pro cena wymiany baterii waha się od mniej więcej 549 złotych nawet do 949 złotych. W dobrych serwisach dodatkowo dostaniesz 6 miesięcy gwarancji. Jeśli podczas tego okresu urządzenie nie będzie działało tak, jak powinno, wówczas serwis ponownie wykona usługę, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Czy warto wymienić baterię w MacBooku Pro?

Wiele osób zastanawia się czy po kilku latach użytkowania jest sens wymieniać baterię w MacBooku Pro. Możemy z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć, że tak! MacBook Pro z wymienioną baterią będzie działał tak, jak nowy model. Osiągnięcie kilku godzin na jednym cyklu ładowania nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Komfort pracy będzie nieporównywalnie lepszy. Koszt wymiany baterii na nową jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego laptopa!

Swojego MacBooka Pro możesz oddać do serwisu bez wychodzenia z domu. Firma AppleFix z Wrocławia wprowadziła do swojej oferty możliwość naprawy wysyłkowej. Wystarczy wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera!

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ