Kamera sportowa – jakie daje możliwości i czy warto w nią inwestować?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto dowiedzieć się jaką kamerę sportową warto wybrać, aby zapewnić sobie niezapomniane pamiątki ze swoich ekstremalnych, sportowych przygód.

Czym jednak różni się kamera sportowa od tej, którą dziś już prawie każdy posiada w wyposażeniu swojego nowoczesnego smartfona?

Różnic jest kilka i są one znaczące. Przede wszystkim chodzi tu o możliwości. Większość kamer sportowych, a do takich zalicza się uwielbiana przez klientów kamera sportowa GoPro, wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które umożliwiają na przykład fotografowanie pod wodą. To świetna opcja dla tych, którzy swoje najbliższe wczasy planują na nurkowaniu. Oczywiście to jeszcze nie wszystko

Kamery sportowe cechują się łatwością użytkowania, co znacznie poprawia komfort obsługi. Ich obudowa zwykle jest lekka a ponadto można dokupić do nich dodatkowy osprzęt.

Kamera sportowa GoPro – idealna dla cyklistów

Ekstremalne wypady na BMXach? Jeśli tak, to tylko z kamerką. Wystarczy tylko niewielki uchwyt i montaż urządzenia do kasku zajmuje zaledwie kilka chwil.

Kosztowne gadżety sportowe

Wciąż wiele osób uważa, że zakup kamerki sportowej to „widzimisię” bogaczy. Tymczasem okazuje się, że dobrej jakości modele nie kosztują wcale tak wiele, jak mogłoby się wydawać.

Faktycznie, jeszcze kilka lat temu za dobrej jakości kamerkę trzeba było zapłacić nawet dwa tysiące złotych i mowa tutaj o urządzeniach o wątpliwej jakości. Dziś te same kosztują nawet pięćset złotych.

Warto jednak pamiętać, że liczy się przede wszystkim jakość

Jakiekolwiek zdjęcia można zrobić czymkolwiek. Jeśli ktoś w dalszym ciągu używa aparatów analogowych to i one poradzą sobie z uwiecznieniem najważniejszych chwil wakacyjnych. Jednak czy to naprawdę wystarczy? Czy pierwszy sok do wody, trick na BMXie lub deskorolce mogą być dokładnie ukazane na takim sprzęcie? Niekoniecznie. Właśnie dlatego istnieją takie urządzenia jak kamera sportowa GoPro, która jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby wymagających klientów.

Jakie nowe możliwości możemy znaleźć w kamerach sportowych?

To, co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę to rozdzielczość obrazu. W najnowszych modelach przyjdzie nam się spotkać z technologią 4K. Doskonałym narzędziem przy tworzeniu nagrań wideo jest również funkcja slow-motion

Efekty nagrań są fenomenalne

Producenci wciąż testują najnowsze technologie pojawiające się na rynku. Systematycznie wdrażają je w swoje produkty odpowiadając na coraz wyższe potrzeby swoich klientów.

Tak więc warto inwestować, czy nie?

Odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić sobie sam. Kamery sportowe dedykowane są dla osób, którym zależy na:

  • łatwości obsługi
  • szerokich możliwościach technologicznych
  • wysokiej rozdzielczości obrazu
  • dodatkowych funkcjach
  • wysokim stopniu nasycenia barw.

Należąc do takiej grupy osób odpowiedź powinna nasunąć się sama. Warto jednak przy tym przypomnieć, że koszty nie są dziś poważną barierą. Budżetowe konstrukcje choć nie są tak doskonałe jak ich droższe odpowiedniki radzą sobie całkiem nieźle a już na pewno lepiej niż kamery w telefonach.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ