Jak sprawdzić poprzednie wersje stron internetowych

Czasem, gdy przeglądamy strony internetowe, zastanawiamy się, jak prezentowały się one w momencie rozpoczęcia swojej działalności. W niektórych sytuacjach tego typu wiedza mogłaby uchronić nas przed potencjalnym oszustwem lub zwyczajnie sprawić, że nasza ciekawość zostanie zaspokojona. Na całe szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają nam powrót do przeszłości, dzięki czemu możemy przejrzeć historie interesujących nas witryn. Co więc należy zrobić, aby sprawdzić starą wersję strony i wreszcie jakie zalety się z tym wiążą? 

Po co przeglądać stare wersje stron?

Trzeba przyznać, że w internecie wiele się zmienia. W chwili, gdy najnowsza wersja HTMLa ustanowiła kolejne standardy, wiele stron uległo licznym zmianom. Począwszy od zwykłego szablonu czy też całego systemu zarządzania treścią, skończywszy na sposobie informowania użytkowników o nowych artykułach. Niektóre nie wytrzymały próby czasu lub po prostu nie przyjęły się tak, jak oczekiwał tego właściciel danego adresu. Przeglądanie poprzednich wersji stron niesie ze sobą wiele korzyści. Narzędzia umożliwiające ową weryfikacje są zmorą dla osób, które usiłują naciągnąć użytkowników na grube pieniądze, nie znając podstawowej wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje sieć. Oczywiście możliwość przeglądania starych wersji witryn nie ogranicza się jedynie do nieprzyjemnych aspektów. Możemy przecież udać się w sentymentalną podróż po stronach, które były dla nas swego czasu ważne. Tęsknisz za starym wyglądem steama? Z pomocą odpowiednich narzędzi będziesz w stanie przypomnieć sobie, jak wyglądała wspomniana platforma, gdy zaczynała karierę. Swoją drogą na stronie https://techpolska.pl możesz dowiedzieć się o trojanie, który wykradł konta użytkowników. Jeśli jakimś cudem jesteś ofiarą ataku, zapewne z utęsknieniem spoglądasz na starą wersję owej platformy.

Jak przejrzeć historie strony?

Sposób na przyjrzenie się poprzednim wersjom stron internetowych jest banalnie prosty. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „historia stron” i kliknąć pozycję znajdującą się na samej górze. Gdy znajdziemy się na danej stronie, zauważyć możemy, że do dyspozycji mamy trzy opcje wyszukiwań. Są nimi „kopia Google cache”, „kopia Archive.org” oraz „aktualna wersja”. Nas interesuje jedynie kopia Archive.org. Wyszukując stronę przy wykorzystaniu tej opcji, dostrzec możemy oś czasu. Są na niej widoczne szczegółowe informacje na temat aktywności w poszczególnych datach. Niestety nie wszystkie adresy będziemy w stanie odtworzyć tak, jak je pamiętamy. Jeśli szukasz ciekawych informacji na podobne tematy, koniecznie odwiedź https://techpolska.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ