5 powodów, dla których warto postawić na gniazda wpuszczane w blat

Możliwość ukrycia gniazdka w blacie biurka, szafki kuchennej czy też stołu w warsztacie szybko zdobyła niemałe grono fanów. I nie powinno to raczej być dla nikogo zaskoczeniem. Takie innowacyjne rozwiązanie ma bowiem naprawdę mnóstwo zalet, które mogą przypaść do gustu osobom lubiącym praktyczne produkty. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na gniazdka wpuszczane w blat.

Estetyczny wygląd

Plączące się kable i przedłużacze na szafkach zdecydowanie zaburzają harmonię aranżacji. Szczególnie niekorzystnie prezentują się w przypadku eleganckich, ekskluzywnych i minimalistycznych wnętrz. Estetykę pomieszczenia mogą podnieść gniazda blatowe, które wpuszcza się w mebel. W ten sposób na co dzień kontakty mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Co więcej, skrytka z takimi gniazdami również często jest niemal niezauważalna bądź wręcz jest ciekawą ozdobą blatu. Podczas zakupów warto postawić na wpuszczane kontakty, których design pasuje do mebla i ogólnego wystroju pomieszczenia.

Funkcjonalność

Niewątpliwą zaletą gniazd wpuszczanych w blat jest ich funkcjonalność. Wystarczy dosłownie chwila, aby możliwe było podłączenie wtyczki do kontaktu. Ponadto takie produkty są dostępne w wielu wersjach, co pozwala na maksymalne dopasowanie do potrzeb domowników. Można zdecydować się na pojedyncze gniazdo, ale równie dobrze można zamontować model np. z trzema kontaktami. Gniazdka mogą być też ułożone w pionie bądź poziomie, co umożliwia montaż takiego gadżetu w blacie w każdym rozmiarze. Co ciekawe, niektóre modele mają opcję podświetlenia czy też są wyposażone np. w gniazdo Audio i VGA.

Bezpieczeństwo

Montaż gniazd wpuszczanych w blat może również zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Na takie rozwiązanie powinni zdecydować się zwłaszcza rodzice małych dzieci. Kontakty schowane w blacie nie przyciągają uwagi malucha, mogą mu też utrudnić dostęp do gniazd. Brak przedłużaczy z kablami ciągnącymi się np. przez pół kuchni to także większe bezpieczeństwo dla psów i kotów, które lubią gryźć przewody. Ponadto schowane kontakty zmniejszają ryzyko przypadkowego zalania gniazd.

Wygoda

Swobodny dostęp do gniazd zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Przykładowo dzięki wpuszczanym w blat kontaktom ze sklepu online Spec Kable można szybko podłączyć toster w wygodnym miejscu kuchni i na dodatek bez konieczności korzystania z przedłużacza. Takie ułatwienie może być szczególnie ważne np. w warsztacie, w którym podczas majsterkowania używa się wielu elektronarzędzi. Gniazda znajdujące się na wyciągnięcie ręki bez wątpienia przyspieszy pracę, która będzie też przyjemniejsza.

Porządek

Schowane kable i możliwość rezygnacji z przedłużaczy bez wątpienia ułatwią utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Przede wszystkim w obszarze roboczym będzie znajdować się mniej przedmiotów, co daje wrażenie uporządkowania i czystości. Ponadto kontakty wpuszczane w blat znacząco przyspieszają sprzątanie powierzchni. Na dodatek ukryte gniazda nie kurzą się tak bardzo na co dzień jak ich tradycyjne odpowiedniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ