Jaka karta pamięci do wideorejestratora

Szybka i pojemna karta microSD pozwoli powiększyć pamięć telefonu o kolejne gigabajty. Trzeba jednak dobrać odpowiednią do telefonu, aparatu, kamery czy wideorejestratora. W zależności od jej przeznaczenia warto zwrócić uwagę na inne parametry. Tym razem podpowiadamy, jaką wybrać do urządzeń rejestrujących.

Szybka i pojemna karta pamięci

Porządnej jakości, szybka i pojemna karta microSD lub microSDHC jest mała i lekka, a może mieścić nawet setki gigabajtów danych – zdjęć, filmów i innych plików. Służy do powiększania pamięci różnych urządzeń, a dodatkowo sprawdzi się w roli pendrive’a.

Karta microSD to powszechnie stosowany standard pamięci do wielu nowoczesnych urządzeń. By jednak wybrać najlepszą, sprecyzuj swoje potrzeby i jej przyszłe zastosowanie – karta pamięci do wideorejestratora będzie różnić się od karty do smartfona. Szczegóły omawiamy poniżej.

Karta pamięci dopasowana do urządzenia

Karta pamięci przyda się na co dzień, w pracy i podróży, między innymi do kamery, telefonu, drona, aparatu fotograficznego, laptopa czy wideorejestratora. Zawsze warto jednak dopasować kartę do potrzeb oraz specyfikacji konkretnego sprzętu. Przykładowo, karta pamięci, która idealnie sprawdzi się do smartfona to Samsung EVO Plus microSDXC 128 GB U3.

Jaka karta do wideorejestratora?

Karta do wideorejestratora powinna być wyposażona w pamięć MLC. Ważne, by pozwalała na zapisywanie ogromnej liczby filmów i to wielokrotnie – ten parametr jest znacznie ważniejszy niż w przypadku karty do smartfona. Jaka karta do wideorejestratora?

Koniecznie z pamięcią MLC, bo nie przestanie działać tak szybko, jak przeciętne karty, i znacznie dłużej będzie służyć niż karty z pamięcią TLC. Karty microSD dedykowane wideorejestratorom i systemom monitoringu są dużo żywotniejsze i mają systemy korekcji błędów.

Lepiej też działają w wysokich temperaturach, co może mieć znaczenie na przykład podczas jazdy samochodem w sezonie wakacyjnym – w takiej sytuacji mamy większą pewność, że zapis danych będzie poprawny. Najtańsze karty często są wolne, a poza tym nie mają mechanizmów korekcji błędów, co może mieć kluczowe znaczenie w przypadku współpracy z urządzaniami rejestrującymi.

Trzeba też zwracać uwagę, czy na pewno kupujemy oryginalną kartę – wiele kart czołowych producentów (np.  Samsung) jest podrabianych. Nie warto oszczędzać na karcie do wideorejestratora i kierować się m.in.jej ceną, bo ew. straty mogą być znacznie poważniejsze – jak m.in. błędny zapis czy utrata ważnych danych. Poza tym za kilka słabszych kart zapłacimy finalnie tyle, ile kosztuje jedna i solidna karta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ